Loading Events

Events List Navigation

Jaunimo Projektas „PAPASAKOK MAN SAVO ISTORIJĄ“

2006 vasario 1 @ 08:00 - 2006 lapkričio 30 @ 17:00
Janinos Monkutės-Marks muziejaus – galerijos pagrindinė veikla – Lietuvos ir užsienio profesionalaus meno parodų organizavimas, bendravimas su menininkais. Projekto “Papasakok man savo istoriją” eigoje muziejuje rinkosi 14-18 metų moksleiviai (daugiausiai iš „Atžalyno“ ir „Ryto“ vidurinių mokyklų). Siekiant sudaryti jaunimui kuo geresnes galimybes išsamiai, iš arti pažinti profesionalųjį meną, projekto veikla buvo skirstoma į etapus, atitinkančius per metus galerijoje numatytas parodas. Kiekvieno etapo metu jaunimas susipažino su eksponuojamais kūriniais, mėgino pats kurti, įvairiais būdais ir technikomis pasakojo savo istorijas. Projekto dalyviai,… Skaityti daugiau »

Europos muziejų naktis „NAKTIES ŠVIESOJE“

2006 gegužės 20 @ 18:00 - 23:00
Daugiau kaip 30-ies Europos šalių muziejuose gegužės 20-osios vėlų vakarą vyko renginiai, skirti Tarptautinei muziejų dienai paminėti. Ši akcija rengiama jau antrą kartą. Mūsų muziejuje programa prasidėjo  21 val.. Renginyje dalyvavusi Prancūzijos švietimo ir lingvistikos atašė Lietuvoje Marianne Tomi papasakojo susirinkusiems apie šios idėjos kilusios Prancūzijoje ištakas. Programos metu buvo rodomi du Vitolio Laumakio filmai „Parodų salė“ 1982 m. ir „Kėdainių miesto šventės“ 2002 m., kuriuos pristatė pats autorius. Sutemus, muziejaus projekto „Papasakok man savo istoriją“ dalyviai rengė akciją „Nakties… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „MATOMI NEMATOMI”

2007 gegužės 19 @ 20:00 - 23:00
Prieš metus, 2006m., neįprastu paros laiku visoje Europoje vykę renginiai pritraukė neįtikėtinai daug lankytojų, panorusių pabuvoti žinomuose, tačiau gal būt dar neaplankytuose muziejuose. Daugiau kaip 2000-ančiai muziejų visoje Europoje šiais metais vėl kvietė lankytojus į antrąją Muziejų naktį.Janinos Monkutės-Marks muziejuje vykusio renginio temą padiktavo veiksmo laikas: dienos ir nakties pasikeitimas, perėjimas iš vienos būsenos į kitą, virsmas iš “matomo” į  “nematomą”. Tiek renginyje dalyvavę menininkai, tiek renginio dalyviai buvo kviečiami būti ne tik stebėtojais, bet kurti veiksmą, žaidimą, būti jo… Skaityti daugiau »

Jaunimo projektas „VAI KYTRA KYTRA. Lietuvių liaudies ornamentas ir spalviniai deriniai jaunųjų menininkų kūryboje”

2007 gegužės 25 @ 10:00 - 2007 birželio 10 @ 17:00
Projekto tikslas –  Ugdyti jaunimo meninę saviraišką, pasitelkiant ir naujai atrandant lietuvių liaudies meno savitumą.Projekto metu jaunimas susipažino su liaudies menu, jo ornamentika, spalviniais deriniais. Ypač svarbus šiame projekte buvo lietuvių liaudies meno santykio su profesionaliu menu pažinimas. Manome, kad tai padėjo jaunimui kitu rakursu pažvelgti į mūsų ištakas, labiau suprasti jų svarbą bei taikomumą šiandieniame gyvenime, mene.Projekte talkino lektoriai Jurga Juodytė bei Saulius Leonavičius (Vilnius), Elena Urbonaitė (Kaunas), Bronius Rutkauskas (Kėdainiai), Vida Burbulienė (Kėdainiai) bei Giedrė Valtaitė. Buvo rengiama… Skaityti daugiau »

Pilietinio ir tautinio ugdymo projektas „Liaudies meno atspindžiai Janinos Monkutės-Marks kūryboje ir šiuolaikiniame mene“

2008 kovo 1 @ 10:00 - 2008 gruodžio 31 @ 17:00
Projekto tikslas sukurti ilgalaikę muziejaus edukacinę programą, kuri pagelbėtų mokyklų dailės mokytojams plačiau supažindinti moksleivius su Janinos kūryba. Projekte dalyvavo 27 Kėdainių dailės mokyklos moksleiviai ir Akademijos vidurinės mokyklos moksleiviai. Projektas buvo pradėtas įgyvendinti dar gegužę, kai moksleiviams buvo skaitomos paskaitos. Birželį Šeteniuose, Č. Milošo gimtinėje, buvo surengta 2-jų dienų kūrybinė stovykla. Čia supažindinta su grafika - lino raižiniu, šiuolaikine tekstile, klasikiniu gobelenu, žemės menu. Dėstė Akademijos mokyklos dailės mokytoja A. Žemaitienė, Dailės mokyklos mokytojai V. Pliuškys ir E. Venclovienė… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „TARP ŽEMĖS IR DANGAUS“

2008 gegužės 17 @ 19:00 - 23:00
Šiais metais buvo organizuojama jau ketvirtoji Europos muziejų naktis, kurioje sudalyvavo 2200 muziejų Prancūzijoje ir 39 Europos šalyse.Janinos Monkutės-Marks muziejuje vykusio renginio temą padiktavo skirtingų erdvių santykis: žemės ir dangaus erdvių kitimas – tai perėjimas iš vienos būsenos į kitą, iš būsenos kuomet esi “įsižeminęs“ į būseną kuomet esi “skrajojantis“.Menininkai buvo kviečiami būti ne tik stebėtojais ir analitikais, bet kartu ir kurti žaidimą ir būti jo dalyviais. Buvo susidurta ne tik su realybe, bet ir patirta dangaus aukščio ir svajonių… Skaityti daugiau »

Europos muziejų naktis „MŪZŲ ŽAIDIMAI“

2009 gegužės 16 @ 17:00 - 23:00
Europos muziejų naktyje Janinos Monkutės-Marks muziejus šiais metais dalyvavo jau ketvirtą kartą ir pristatė įdomią, tarpkultūrinę programą, kurią sudarė dvi dalys. Pirmoje dalyje vyko Amerikos Ambasados organizuojamo projekto „Amerikos mėnuo“ renginys -  „Spalvų kalba: skiautinių gamybos praktinis užsiėmimas“, kurio metu JAV diplomatės, skiautinių siuvimo meistrės Rebecca J. Dunham ir Andrea S. Baker pristatė skiautinių siuvimo istoriją, jų reikšmę Amerikos kultūroje. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai buvo supažindinami su skiautinių siuvimo menu.Antroji renginio dalis - muziejų nakties programa „Mūzų… Skaityti daugiau »

Pilietinio ir tautinio ugdymo projekto „MUZIEJUS JAUNIMUI – MENO ŠVIESA”

2009 birželio 1 @ 10:00 - 2009 gruodžio 31 @ 18:00
Projekto tikslas buvo pakoreguoti, papildyti ir pritaikyti praktikoje sukurtas muziejaus edukacines programas, kurios pagelbėtų mokyklų dailės mokytojams plačiau supažindinti moksleivius su Janinos Monkutės-Marks kūryba. Projekte dalyvavo Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Kėdainių „Atžalyno“ vidurinės mokyklos ir Akademijos vidurinės mokyklos dailės mokytojos ir moksleiviai. Projekto metu turėjome pažintinę - kultūrinę ekskursiją į Panevėžio meninio stiklo dirbtuves ir Panevėžio dailės galeriją. Buvo skaityta paskaita apie šiuolaikinį meną. Plačiai tyrinėjome Janinos Monkutės-Marks kūrybą – turėjome Pop meno, tapybos, tekstilės ir grafikos užsiėmimus. Birželio 19-22 dienomis… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „SPALVŲ PASAULIS“

2010 gegužės 15 @ 18:00 - 22:00
Europos muziejų naktyje Janinos Monkutės-Marks muziejus šiais metais dalyvavo jau penktą kartą ir pristatė nepaprastą meninę muziejų nakties programą. Renginys prasidėjo 18 val. šalia Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos ir tęsėsi iki 22 val.Renginio metu susirinkusiuosius linksmino Kėdainių rajono jaunimo surengtas gyvo garso koncertas. Milžiniškų burbulų pūtimo akcijai neliko abejingo nei vieno – ši veikla visus didelius ir mažus tiesiog užbūrė. Muziejaus parkelyje buvo gaminama meninė instaliacija iš įvairių spalvų pėdkelnių, kojinių, trikotažo ir balionų. Vakaro lankytojai buvo kviečiami sudalyvauti instaliacijos kūrimo… Skaityti daugiau »

Vaikų užimtumo ir nusikalstamumo prevencijos programos kūrybinė stovykla „MENO IŠLAISVINTI“

2010 birželio 14 @ 10:00 - 2010 liepos 4 @ 12:00
Vaikų užimtumo ir nusikalstamumo prevencijos programos kūrybinė stovykla „MENO IŠLAISVINTI“ vyko Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje visą savaitę. Projekte dalyvavo 25 moksleiviai. Kūrybinėje stovykloje su moksleiviais dirbo: Kėdainių Juozo Paukštelio Pagrindinės mokyklos dailės mokytoja Jolanta Adukauskienė, mokytoja Emilija Lelevičienė, tapytojas Gintautas Adukauskas ir muziejaus kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė. Šiais metais dvi muziejaus savanorės gelbėjo moksleiviams įveikti užduotis. Kiekvieną dieną stovyklautojai bendravo meno kalba. Vaikai tapė mandatas, gamino rankų darbo popierių, buvo grafikos diena –  mokėmės daryti linoleumo raižinius ir jų atspaudus, taip pat… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „PASLAPTINGAS SODAS“

2011 gegužės 14 @ 18:00 - 22:00
Gegužės 14 dieną, šeštadienį, jau šeštąjį kartą Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija dalyvavo Tarptautinės Europos Muziejų nakties projekte ir rengė nepaprastą meninį muziejų nakties renginį.Renginys prasidėjo 18 val. Janinos Monkutės-Marks muziejaus*galerijos parke ir tęsėsi iki 22 val. Vyko įvairios meninės dirbtuvės, skambėjo gyva muzika bei koncertavo "Flow'in" ir "Izzadora" šokių studijų šokėjai.Programa:Meninės dirbtuvės: • Bendras rištinis; • Lėlių kūrimas; • Skrybėlių lankstymas, dekoravimas; • Paslapčių voratinklio pynimas; • Mandalų gaminimas; • Gėlių žiedų kūrimas; • Pievos puošyba spalvotu popieriumi.Ekspozicija lauke: • Fotografijų… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „MUZIEJAUS PASAKOS“

2012 gegužės 19 @ 18:00 - 22:00
Jau septintąjį kartą Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija dalyvavo Tarptautinės Europos Muziejų nakties projekte ir rengė nepaprastą meninį renginį Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parke. Vyko įvairios akcijos, meninės dirbtuvės, žaidimai, varžybos. Ekspozicija po atviru dangumi, pasirodymai, skambėjo gyva muzika.Programa:Meninės dirbtuvės:• Muziejų nakties vėliavos kūrimas; • Pinjatų meninės dirbtuvės; • Skulptūros iš laikraščių kūrimas; • Akcija "Nupiešk man pasaką"; • Žemės meno kūryba; • Gėlių meninės dirbtuvės.Žaidimai:• Vandens mūšis; • Pinjatų mušimas.Ekspozicija lauke:• Meninių dirbtuvių kūrinių ekspozicija;Ekspozicija viduje:• Netradicinės tekstilės paroda "Mini menas iš… Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektas „JAUNIMUI ATVIRAS ATEITIES MUZIEJUS“

2013 gegužės 2 @ 10:00 - 2013 birželio 8 @ 12:00
Projektas muziejuje buvo vykdomas gegužės 2 – 31 dienomis. Jame dalyvavo Kėdainių "Atžalyno" gimnazijos ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos jaunimas, asociacija "Išvien" ir muziejaus savanoriai.Gegužės 31 - birželio 8 dienomis buvo pristatyta projekto paroda.Projektą rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektas„JAUNIMUI ATVIRAS ATEITIES MUZIEJUS“Nuo pat gegužės antrosios, kuomet vyko pirmasis susitikimas su Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projekto „Jaunimui atviras ateities muziejus“ dalyviais, muziejuje netilo žaismingas juokas. Kelis kart per savaitę į Janinos Monkutės-Marks muziejų-galeriją rinkosi jauni meno mylėtojai,… Skaityti daugiau »

TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA

2013 gegužės 18 @ 10:00 - 2013 birželio 8 @ 12:00
Programoje NEMOKAMAS parodų ir muziejaus eksponatų saugyklų lankymas:• Tarptautinės muziejų dienos proga pirmą kartą Janinos Monkutės-Marks muziejaus istorijoje buvo galima aplankyti visų galerijoje rengtų parodų plakatų parodą. Paroda veikė nuo gegužės 18 iki birželio 8 dienos.• Dar veikė trijų menininkų Antano Adomaičio, Modesto Malinausko ir Juliaus Urbanavičiaus tapybos ir skulptūrų parodos.• Taip pat kvietėme aplankyti Janinos Monkutės-Marks tapybos ekspoziciją.• 12 val. vyko ekskursija po muziejų ir jo saugyklas.Lankytojai buvo kviečiami pareikšti savo nuomonę bei pasiūlymus ant paruošto stendo.Rėmėjas – Kėdainių… Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „PRAEITIS+ATEITIS=DABARTIS“

2013 gegužės 18 @ 18:00 - 22:00
Jau aštuntąjį kartą Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija dalyvavo Tarptautinės Europos Muziejų nakties projekte ir rengė nepaprastą meninį renginį Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parke.Vyko įvairios akcijos, meninės dirbtuvės, žaidimai, varžybos. Ekspozicija po atviru dangumi, pasirodymai, skambėjo gyva muzika.Programa:Meninės dirbtuvės, akcijos ir instaliacijos:• Muziejų nakties medžio kūrimas; • Eksperimentinė tapyba ant vandens; • Tradicinių sodų gaminimas; • Piešimas smėliu; • Apyrankių gaminimas; • Muziejų nakties atspaudai; • Lėlės iš kojinių ir mini teatras; • Moderni skulptūra; • Fotoateljė po atviru dangumi; • Improvizacinė tapyba… Skaityti daugiau »

„AMERIKIETIŠKOS KULTŪROS ATSPINDŽIAI JANINOS MONKUTĖS-MARKS MUZIEJUJE“ Vaikų kūrybinės-edukacinės stovyklos paroda

2013 birželio 15 @ 13:00 - 2013 birželio 30 @ 17:00
Paroda atidaryta 2013 m. birželio 15 d., šeštadienį, 13 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.Parodoje eksponuojami Kėdainių vaikų globos namų "Saulutė" auklėtinių sukurti darbai. Stovykla muziejuje buvo vykdoma 2013 m. birželio 3-15 dienomis.Organizatorius Janinos Monkutės-Marks muziejus Rėmėjas U.S. Embassy Vilnius Partneriai: Kėdainių vaikų globos namai "Saulutė", Kėdainių dailės mokykla.Birželio pradžioje dvi savaites muziejuje vyko kūrybinė-edukacinė stovykla, skirta Kėdainių vaikų globos namų "Saulutė" auklėtiniams. Jos metu vaikai ir jaunuoliai turėjo unikalią galimybę išbandyti įvairias meno technikas. Jų darbelių paroda buvo eksponuojama muziejuje iki… Skaityti daugiau »

„Trijų dimencijų pasaga“

2013 rugpjūčio 10 @ 10:00 - 18:00
Kėdainių rajono savivaldybė rugpjūtį šventė 641-ąjį miesto gimtadienį. Šio gimtadienio tema – pasaga iš miesto herbo. Muziejus kartu su savanoriais taip pat dalyvavo šiame projekte ir sukūrė  trijų dimencijų pasagą iš 3000 kokteilinių šiaudelių. Ši skulptūra puošė muziejaus parką. Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektas „MUZIEJUS JAUNIMUI – MENO TVIRTOVĖ““

2014 balandžio 15 @ 08:00 - 2014 birželio 30 @ 17:00
Kai rašėme projektą į Kėdainių rajono savivaldybę, pagrindinis mūsų tikslas buvo surengti jaunimui patrauklią, nepakartojamą Europos muziejų naktį. Tiksliau, kad pats jaunimas savo iniciatyva prisidėtų prie šios nakties rengimo ir įgyvendinimo. Ir mūsų lūkesčiai pasitvirtino, drauge mes surengėme įspūdingą renginį.Projektą rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.Projekto eiga:Gegužės 29 d. - Kino vakaras ir projekto paroda: Skaityti daugiau »

Europos Muziejų Naktis „KALEIDOSKOPAS“

2014 gegužės 17 @ 18:00 - 23:00
Jau devintąjį kartą Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija dalyvavo Tarptautinės Europos Muziejų nakties projekte ir rengė nepaprastą meninį renginį Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje ir muziejaus parke.RENGINYS NEMOKAMASPROGRAMA:18:00 – 22:00Muziejaus parodų lankymas.Meninės dirbtuvės, akcijos ir instaliacijos:„Kaleidoskopas“„Keramika“„Diena – naktis“„Kaitai“„Pynimas iš...“„Broškės“„Mozaika“„Pasaulis X“„# SELFIE“ „Grožio salonas“Akcija „Avangardinė tapyba“Žaidimas „Žolės twisteris“Ekspozicija lauke: Meninių dirbtuvių kūrinių ekspozicija.19:00 Teatras: Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“. Spektaklis visai šeimai „Vėjų miesto pasakos“ (pagal G. Adomaitytės pasaką 2013 m.) rež. Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė.20:00Šokiai:Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Šokio studija“, vad. Daiva… Skaityti daugiau »

Edukacinis renginys „Amerikietiško ir lietuviško kino spalvos“ 1 dalis

2014 rugsėjo 25 @ 15:00 - 17:00
Rugsėjo 25 d. 15 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko edukacinis renginys ir susitikimas su Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoju, daugiau nei 10 m. Holivude dirbusiu scenaristu ir aktoriumi Jaq Greenspon. Svečias ne tik papasakojo apie JAV kino istoriją, pristatė pirmąsias Holivudo kino žvaigždes, pasidalino patirtimi, bet ir pravedė kūrybines scenarijų rašymo dirbtuves. Renginyje dalyvavo ne tik Kėdainių m. "Atžalyno" ir Šviesiosios gimnazijų moksleiviai, muziejaus savanoriai ir nariai, bet ir miesto bendruomenė.Šis renginys yra projekto "Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje" dalis. Projektą remia Amerikos ambasada… Skaityti daugiau »

Edukacinis renginys „Amerikietiško ir lietuviško kino spalvos“ 2 dalis

2014 spalio 1 @ 16:00 - 18:00
Spalio 1 d., 16 val. Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija pakvietė į edukacinį renginį – susitikimą su jaunuoju lietuvių animatoriumi, lektoriumi Meinardu Valkevičiumi. Jo metu menininkas ne tik pristatė animacijos žanrą, jo atsiradimo istoriją, žymiausius užsienio ir Lietuvos kūrėjus, bet, taipogi, papasakojo apie animatoriaus darbo užkulisius bei ypatumus, parodė savo kurtus animacinius filmus.Šis renginys yra Janinos Monkutės-Marks muziejaus vykdomo projekto „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“ dalis.Renginys nemokamas.   Skaityti daugiau »

Edukacinis renginys „Amerikietiškos mados atspindžiai“

2014 spalio 22 @ 15:00 - 17:00
Spalio 22 d., 15 val. Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija pakvietė į edukacinį renginį – susitikimą su dizainere Jolanta Talaikyte. Jo metu menininkė pristatė Amerikos mados istoriją ir žymiausius dizainerius. Užsiėmimo metu renginio dalyviai buvo įtraukti į menines dirbtuves, kurių metu buvo supažindinti su mada ir dizainu, kurdami savo paties dizainus.Šis renginys yra Janinos Monkutės-Marks muziejaus vykdomo projekto „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“ dalis. Skaityti daugiau »

DĖMESIO – KŪRYBINIS KONKURSAS MOKSLEIVIAMS

2014 spalio 28 @ 08:00 - 2014 lapkričio 15 @ 17:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus vykdo projektą, organizuotą Amerikos ambasados Lietuvoje, pavadinimu „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“. Projekto tikslas- pristatyti spalvingąją Ameriką per toleranciją skirtingoms kultūroms ir meno sritims.Kūrybinis konkursas. Kūrybiniame konkurse kviečiame dalyvauti moksleivius iš visų Kėdainių rajono mokyklų. Konkurso tema Indėnų ir Amišų bendruomenių menų interpretacijos. Moksleivių sukurti darbai, įtakoti šių kultūrų autentiškumu ir spalvinėmis gamomis, bus eksponuojami Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje, gražiausių kūrinių autoriai bus apdovanojami vertingais prizais. Vėliau paroda bus eksponuojama kitose Kėdainių miesto organizacijose, o galiausiai, užmezgus bendradarbiavimo ryšius,… Skaityti daugiau »

Edukacinis renginys „Modernaus skrebinimo kūrybinės dirbtuvės“

2014 lapkričio 6 @ 16:00 - 18:00
Lapkričio 6 d. 16 val.  Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko edukacinis renginys „Modernaus skrebinimo kūrybinės dirbtuvės“. Dirbtuves pravedė menininkė Ernesta Liužinienė iš "Švenčių sala". Renginio metu ji dalyvius supažindino ir su Amerikoje atgimusio bei praeityje buvusio labai populiaraus skriabinimo istorija.Šis renginys yra Janinos Monkutės-Marks muziejaus vykdomo projekto „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“ dalis. Skaityti daugiau »

Paroda „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“

2014 lapkričio 26 @ 10:00 - 2014 gruodžio 10 @ 18:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus vykdo projektą, remiamą Amerikos ambasados Lietuvoje, pavadinimu „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“. Projekto tikslas - pristatyti spalvingąją Ameriką per toleranciją skirtingoms kultūroms ir meno sritims.Buvo organizuotas kūrybinis konkursas, kuriame kvietėme dalyvauti moksleivius iš visų Kėdainių rajono mokyklų. Konkurso tema Indėnų ir Amišų bendruomenių menų interpretacijos. Moksleivių sukurti darbai, įtakoti šių kultūrų autentiškumu ir spalvinėmis gamomis, eksponuojami parodoje Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje, gražiausių kūrinių autoriai buvo apdovanojami vertingais prizais 2014 m. gruodžio 5 d. 17 val. Vėliau paroda bus eksponuojama… Skaityti daugiau »

TARPTAUTINĖ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS „AVANGARDINIAI POTYRIAI“

2015 gegužės 16 @ 10:00 - 18:00
PROGRAMA:10:00 - 21:00Muziejaus parodų lankymas nemokamai:Skulptūrų ir asambliažų paroda „Kuo tikiu“. Parodos autoriai: V.Nikonovas, R.Inčirauskas, J.Lebednykas.Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda.Kauno kolegijos avangardinių kūrinių ekspozicija.Juditos Kasiulienės ir Editos Kricenaitės darbų iš biserio mini ekspozicija. 18:00 - 18:30Muziejų nakties atidarymas. R.Širvelio naujos skulptūros „Dėlionė“ atidarymas muziejaus parkelyje. Estafetės ir žaidimai susiję su muziejaus parku ir skulptūromis.18:00  -  21:00Meninės dirbtuvėlės, akcijos, ir žaidimai:Kvietimas nusifotografuoti asmeninę nuotrauką pasipuošus avangardiniais mados aksesuarais, pagamintais iš netradicinių priemonių.Karoliukų ir aksesuarų iš popieriaus gamyba.Drabužių atnaujinimo dirbtuvėlės. Lankytojai kviečiami atsinešti drabužius,… Skaityti daugiau »

KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ KONKURSAS. KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ PARODA.

2015 lapkričio 1 @ 08:00 - 2016 sausio 2 @ 15:00
Janinos Monkutės-Makrs muziejus-galerija kviečia dalyvauti KALĖDINIO ATVIRUKO KONKURSE visus Kėdainių rajono, Kėdainių miesto gimnazijų ir mokyklų moksleivius. Pasitelkiant įvairias technikas bei medžiagas sukurti išskirtinį atviruką (ne didesnį nei A4 formato) Janinos Monkutės-Marks muziejui-galerijai. Atvirukus pristatyti iki 2015 lapkričio 27 d. Janinos Monkutės-Marks muziejui-galerijai. Gražiausių atvirukų autoriai bus apdovanoti prizais. Ant atviruko būtina nurodyti savo vardą, pavardę, mokymosi įstaigos pavadinimą, klasę, amžių, tel. numerį, el. pašto adresą.Gražiausių atvirukų autoriai bus apdovanoti prizais gruodžio 11 d. 17 val. per parodos "Senas ir… Skaityti daugiau »

Kalėdinės dirbtuvėlės. Kalėdinių dekoracijų gamyba.

2015 gruodžio 3 @ 15:30
Kalėdinės dirbtuvėlės. Kalėdinių dekoracijų gamyba.Janinos Monkutės-Marks muziejus kviečia į Kalėdinių dekoracijų dirbtuvėles, kuriose pasigaminsime įvairių Kalėdinių dekoracijų. Skaityti daugiau »

KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ DIRBTUVĖLĖS

2015 gruodžio 12 @ 12:00 - 15:00
Kalėdinų atvirukų dirbtuvėlės.Janinos Monkutės-Marks muziejus kviečia į Kalėdinių atvirukų dirbtuvėles, kuriose pasigaminsime įvairių Kalėdinių atvirukų. Skaityti daugiau »

KVIETIMAS moksleiviams, gimnazistams ir studentams

2016 kovo 23 @ 10:00 - 2016 balandžio 30 @ 15:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus kviečia prisijungti jaunimą nuo 14 iki 29 metų prie projekto “Roko sala”, skirto paminėti tarptautinę muziejaus naktį. Šiais metais Tarptautinis muziejaus nakties renginys vyks gegužės 21 d. Janinos Monkutės-Marks muziejaus parkelyje. Kviečiame jaunimą į pirmąjį susitikimą, kovo 23 d., trečiadienį, 16 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje. Antrasis susitikimas vyks balandžio 7 d., ketviradienį, 16 val. Jūsų laukia įvairūs žaidimai, edukacijos, kūrybinės popietės ir Muziejaus Nakties renginys.  Išsamesnė informacija el. paštu:  galerija@jmm-muziejus.lt   arba tel.: 8675 88931  Pagrindiniai projekto rėmėjai:Kėdainių rajono savivaldybė. Jaunimo… Skaityti daugiau »

TARPTAUTINĖ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS „ROKO SALA“

2016 gegužės 21 @ 18:00 - 22:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerijaTarptautinė Europos muziejų naktis„ROKO SALA“2016 m. gegužės 21 d. 18:00 – 22:00Nemokamas Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parodų lankymas: Vilniaus dailės akademijos, kostiumo dizaino katedrosšiuolaikinės mados paroda „Ateities tradicijos“ ir Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda.18:00Muziejaus nakties renginio „Roko sala“ atidarymas.Kėdainių muzikos mokyklos mokytojų ir moksleivių pasirodymas.18:00 – 21:00Meninės dirbtuvėlės, akcijos, ir žaidimai:Apyrankių kūrimo dirbtuvėlės;Riešinių kūrimo dirbtuvėlės;Skarelių kūrimo dirbtuvėlės;Sekretų kūrimo dirbtuvėlės;Akmenukų dekoravimo dirbtuvėlės;Tatuiruočių piešimo ant kūno dirbtuvėlės;Metalo ir tapybos dirbtuvėlės;Grafikos dirbtuvėlės;Žvaigždžių ir dangaus kūnų dirbtuvėlės;Piešimas ir spalvinimas mažiesiems;Kvietimas nusifotografuoti asmeninę nuotrauką ant raudonojo… Skaityti daugiau »

Paskaita apie Japonijos pluoštinį meną „KAS YRA PLUOŠTAI?“

2016 liepos 9 @ 12:00 - 13:20
Projektas "Kas yra pluoštai?" kviečia pasiklausyti paskaitos apie Japonijos pluoštinį meną "Kas yra pluoštai?". Paskaitos lektorė, japonų menininkė ir parodos "Kas yra pluoštai?" kuratorė -Kakuko ISHII. Paskaita bus dėstoma anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Meninės popieriaus dirbtuvėlės „PLUOŠTAI“

2016 liepos 9 @ 13:30 - 15:00
Projektas "Kas yra pluoštai?" kviečia į nemokamas meninės popieriaus dirbtuvėlės "Pluoštai". Dirbtuvėles ves japonų menininkė ir parodos "Kas yra pluoštai?" kuratorė Kakuko ISHII. Dirbtuvėlės bus vedamos anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Būtina išankstinė registracija el. paštu: galerija@jmm-muziejus.lt Dalyvių skaičius ribotas.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Pažintiniai turai apie pluoštinį meną parodoje „KAS YRA PLUOŠTAI?“

2016 liepos 23 @ 12:00 - 2016 rugsėjo 3 @ 12:00
Projektas „Kas yra pluoštai?“ kviečia į pažintinius turus/diskusijas apie pluoštinį meną parodoje "Kas yra pluoštai?" Turai vyks:2016.07.23. 12 val.2016.08.06. 12 val.2016.08.20. 12 val.2016.09.03. 10 val.Turus praves Janinos Monkutės-Marks muziejaus kuratorė Aušra SEDLEVIČIŪTĖ. Būtina išankstinė registracija el. paštu: galerija@jmm-muziejus.lt Dalyvių skaičius ribotas.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Terminio pluoštų apdorojimo dirbtuvėlės „PLUOŠTAI 2“

2016 rugpjūčio 20 @ 13:00 - 14:30
Projektas „Kas yra pluoštai?“ kviečia į nemokamas menines terminio pluoštų apdorojimo dirbtuvėlės „Pluoštai 2“. Dirbtuvėles ves lietuvių menininkė Asta FEDARAVIČIŪTĖ-JASIŪNĖ.Prieš dirbtuvėles, 12 val, vyks pažintinis turas/diskusija apie pluoštinį meną parodos "Kas yra pluoštai?" ekspozicijoje. Turą praves Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė AUŠRA SEDLEVIČIŪTĖ.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Paskaita apie Lietuvos pluoštinį meną „KAS YRA PLUOŠTAI 2?“

2016 rugsėjo 3 @ 12:00 - 13:00
Projektas "Kas yra pluoštai?" kviečia į paskaitą apie Lietuvos pluoštinį meną "Kas yra pluoštai 2?". Paskaitos lektorė - lietuvių menininkė Jūratė PETRUŠKEVIČIENĖ.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Meninės dirbtuvėlės „PLUOŠTAI 3“

2016 rugsėjo 3 @ 13:00 - 15:00
Projektas „Kas yra pluoštai?“ kviečia į nemokamas meninės dirbtuvėlės „Pluoštai 2“. Dirbtuvėles ves lietuvių menininkė Jūratė PETRUŠKEVIČIENĖ. Būtina išankstinė registracija el. paštu: galerija@jmm-muziejus.lt Dalyvių skaičius ribotas.PROJEKTO RĖMĖJAI:Lietuvos kultūros tarybaLietuvos Respublikos kultūros ministerijaJaninos Monkutės-Marks muziejusDAUGIAU INFORMACIJOS:El. paštu: galerija@jmm-muziejus.ltTel.: 8 347 57398 Skaityti daugiau »

Rugsėjo 27-oji – pasaulinė turizmo diena

2016 rugsėjo 27 @ 13:00 - 14:30
Skaityti daugiau »

Tarptautinė paroda „OBJEKTAI, KURIUOS GALIMA LIESTI 2“

2016 lapkričio 11 @ 17:00 - 2017 sausio 7 @ 12:00
Susidūrus su meno kūriniais, mumyse prabunda (arba ne) tam tikri jausmai ir mintys. Meno kūrinių „priėmimą“ reguliuoja REGĖJIMO galimybė. Vis dažniau šiuolaikiniai meno kūriniai suteikia galimybę pažinti iš klausos, kartais iš sudirgintos uoslės. Tačiau LYTĖJIMO galimybė dėl visiems suprantamų priežasčių dažniausiai lieka uždrausta. Meno galerijose ir įvairiuose muziejuose susiduriame su žodiniu, rašytiniu ir netgi vaizdiniu draudimu „EKSPONATAI RANKOMIS NELIEČIAMI“. Draudimas skatina atvirkštinį įvairaus amžiaus lankytojų veiksmų rezultatą. Pastebima, kad toks draudimas jiems dar labiau sukelia norą palytėti meno kūrinius. Šis… Skaityti daugiau »

Džiaugsmingų Šv. Kalėdų ir Kūrybingų Naujųjų 2017 Metų.

2016 gruodžio 1 @ 10:00 - 2017 sausio 6 @ 18:00
Skaityti daugiau »

Ieškomi savanoriai

2017 kovo 31 @ 08:00 - 2017 gegužės 20 @ 18:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus kviečia prisijungti jaunimą nuo 14 iki 29 metų prie muziejaus savanorių komandos ir kartu rengti tarptautinę muziejaus naktį. Šiais metais Tarptautinis muziejaus nakties renginys vyks gegužės 20 d. Janinos Monkutės-Marks muziejaus parkelyje. Kviečiame registruotis.  Išsamesnė informacija el. paštu:  galerija@jmm-muziejus.lt   arba tel.: +370 638 41648Susitikimų metu jūsų lauks įvairūs žaidimai, edukacijos, kūrybinės popietės ir Muziejaus Nakties renginys. Skaityti daugiau »

TARPTAUTINĖ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS „TRADICIJŲ IR INOVACIJŲ JUNGTYS“

2017 gegužės 20 @ 18:00 - 22:00
 Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerijaTarptautinė Europos muziejų naktis„TRADICIJŲ IR INOVACIJŲ JUNGTYS“18:00 – 22:00Nemokamas Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parodų lankymas: Rudokų šeimos skirtingų kartų kūrėjų paroda „R-5“ ir Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda.18:00Muziejaus nakties renginio „Tradicijų ir inovacijų jungtys“ atidarymas.18:00 – 21:00Meninės dirbtuvėlės, akcijos, ir žaidimai:Mini siuvyklėlė – maišelių siuvimo dirbtuvėlės;Antspaudavimo dirbtuvėlės;Vėduoklių kūrimo dirbtuvėlės;Piešimas ir spalvinimas mažiesiems „Sakurų sodas“;Afrikiečių papuošalų kūrimo dirbtuvėlės;Afrikiečių būgnelių kūrimo dirbtuvėlės;Suktuko žaidimo kūrimo dirbtuvėlės;Lietuviškų apyrankių ir juostų kūrimo dirbtuvėlės;Keramikos dirbtuvėlės: žiedimas, švilpuko gamyba ir balto molio dirbtuvėlės.Indėnų sapnų gaudyklių kūrimo dirbtuvėlės;Chna… Skaityti daugiau »

Vaikų kūrybinė stovykla „KŪRYBOS LAISVĖ“

2017 rugpjūčio 7 @ 10:00 - 2017 rugpjūčio 11 @ 15:00
Kvietėme 9-13 metų vaikus prasmingai praleisti laisvalaikį Janinos Monkutės-Marks muziejaus organizuojamoje kūrybinėje vasaros dienos stovykloje „KŪRYBOS LAISVĖ". Stovykloje dalyvavo 27 vaikai.Stovykla vyko rugpjūčio 7-11 dienomis, 10–15 val.PROGRAMAKūrybinga Janinos Monkutės-Marks muziejaus darbuotojų ir savanorių komanda pasiruošė veiklai su naujausia stovyklos programa.Kiekviena diena – nauja patirtis: eksperimentai, meniniai netikėtumai, nauji atradimai ir diskusijos ugdys vaikų kūrybiškumą. Paskutinę stovyklos dieną organizuotas stovyklos uždarymo renginys su  vaikų kūrybos mini paroda. Parodos pristatymo metu vaikams buvo įteikti stovyklos dalyvio pažymėjimai.1 DIENAKeramika (rudo ir balto molio) ir fraktalų… Skaityti daugiau »

Kvietimas registruotis į suaugusiųjų edukacinę programą „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“

2017 rugpjūčio 27 @ 08:00 - 2017 rugsėjo 15 @ 17:00
DĖMESIO!!! Dalyvių grupė jau surinkta. Galima registruotis tik į mokamas vietas. Kviečiame registruotis į Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“Programa vyks rugsėjo-lapkričio mėn. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje (J.Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai)Registruotis iki rugsėjo 15 d. tel.: +370 347 57398, +370 638 41648 arba el. p. galerija@jmm-muziejus.ltDalyvių skaičius ribotas. Skaityti daugiau »

Paskaita „IŠ LIETUVOS ESTAMPO ISTORIJOS: MEDŽIO RAIŽINYS“

2017 rugsėjo 20 @ 16:30 - 17:30
Rugsėjo 20 d. vyko pirmasis Kėdainių rajono savivaldybės suaugusiųjų neformaliojo ugdymo programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje" programos dalyvių susitikimas bei nemokama, atvira visuomenei edukacinė paskaita apie grafikos meną „Iš Lietuvos estampo istorijos: medžio raižinys“, kurią skaitė dailėtyrininkė Regina Urbonienė iš Vilniaus.Programą remia Kėdainių rajono savivaldybė.Po paskaitos, rugsėjo 20 d. 18 val. vyko tarptautinės parodos „Medžio raižinio efektas: šiuolaikinis Japonijos ir Lietuvos medžio raižinys" atidarymas.Dvišalė paroda medžio raižinį pristato kaip šiuolaikišką ir įdomią grafikos techniką. Šiuolaikinis Japonijos medžio raižinys… Skaityti daugiau »

Jarlo Aleksandro Brantingo tapybos paroda „DEDIKACIJOS“

2017 rugsėjo 22 @ 16:00 - 2017 spalio 13 @ 18:00
Rugsėjo 22 d. vyko jauno švedo Jarlo Aleksandro Brantingo (15 metų), gyvenančio Lietuvoje, tapybos darbų parodos „DEDIKACIJOS” atidarymas ir tapybos brūkšnelių būdu edukacinė pamoka Kėdainių jaunimui, taip pat Jarlo mamos mokslininkės literatūrologės, poetės Silvijos Laurenčikaitės knygos (pasakos) „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ pristatymas.Renginį organizavo Kėdainių lietuvių ir švedų draugija.PAVEIKSLŲ PARODA „DEDIKACIJOS“Sveiki visi.Aš  trumpai jums papasakosiu apie savo paveikslų parodą. Parodos tema parodo turinį: juk pavadinimas yra skirtas pristatyti tam tikras temas, pasakyti, ką parodoje galite pamatyti. Kaip ir… Skaityti daugiau »

Šeimos diena muziejuje

2017 lapkričio 11 @ 11:00 - 14:00
2017 m. Lapkričio 11 dieną pirmą kartą Janinos Monkutės-Marks muziejuje organizuojama šeimos diena.Kviečiame šeimas aplankyti vykstančią šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio parodą „Medžio raižinio efektas" (parodą pristatys muziejaus kuratorė) ir dalyvauti kūrybinėje - edukacinėje programoje „Grafikos atspaudai“. Programos metu susikursite, atspausite ir parsinešite į namus linoleumo raižinio kūrinėlius. Visomis priemonėmis bus pasirūpinta.Programos kaina asmeniui - 5 Eur.Dalyvių skaičius ribotas.Registruotis iki lapkričio 9 d. tel.: tel.: +370 347 57398, +370 638 41648. Skaityti daugiau »

Džiaugsmingų Šv. Kalėdų ir Kūrybingų Naujųjų 2018 Metų.

2017 gruodžio 1 @ 10:00 - 2018 sausio 6 @ 17:00
Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos paroda „PASLAPTYS“

2017 gruodžio 15 @ 17:00 - 2017 gruodžio 30 @ 12:00
Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“Grafikos paroda „PASLAPTYS“Apibūdinant žodžio „paslaptis“ terminą – vienas iš apibrėžimų kalba, kad tai nesuprantamas, neištirtas dalykas. Ir iš tiesų vario graviūra, ofortas, sausoji adata, akvatinta, minkštasis lakas, mecotinta, litografija, šilkografija, reljefinė spauda, išilginio medžio raižinys, skersinio medžio raižinys ar linoraižinys tikrai nestebina ir yra visiškai natūraliai suprantami terminai grafikos specialybės menininkams. Tačiau daugumai su šiomis technikomis nesusidūrusių žmonių tokie apibūdinimai skamba nesuprantamai ir yra tarsi… Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“ Grafikos paroda „PASLAPTYS“

2018 sausio 11 @ 17:00 - 2018 kovo 7 @ 17:00
Parodos vieta: Kėdainių kultūros centras, J. Basanavičiaus g. 24Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“Grafikos paroda „PASLAPTYS“ Apibūdinant žodžio „paslaptis“ terminą – vienas iš apibrėžimų kalba, kad tai nesuprantamas, neištirtas dalykas. Ir iš tiesų vario graviūra, ofortas, sausoji adata, akvatinta, minkštasis lakas, mecotinta, litografija, šilkografija, reljefinė spauda, išilginio medžio raižinys, skersinio medžio raižinys ar linoraižinys tikrai nestebina ir yra visiškai natūraliai suprantami terminai grafikos specialybės menininkams. Tačiau daugumai su šiomis technikomis nesusidūrusių… Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“ Grafikos paroda „PASLAPTYS“

2018 kovo 9 @ 08:00 - 2018 balandžio 9 @ 00:00
Parodos vieta: Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, Josvainių g. 40, KėdainiaiKėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“Grafikos paroda „PASLAPTYS“ Apibūdinant žodžio „paslaptis“ terminą – vienas iš apibrėžimų kalba, kad tai nesuprantamas, neištirtas dalykas. Ir iš tiesų vario graviūra, ofortas, sausoji adata, akvatinta, minkštasis lakas, mecotinta, litografija, šilkografija, reljefinė spauda, išilginio medžio raižinys, skersinio medžio raižinys ar linoraižinys tikrai nestebina ir yra visiškai natūraliai suprantami terminai grafikos specialybės menininkams. Tačiau daugumai su šiomis technikomis nesusidūrusių… Skaityti daugiau »

2 % pajamų mokesčio parama muziejui

2018 kovo 27 @ 08:00 - 2018 gegužės 2 @ 17:00
 Džiaugiamės Jūsų dalyvavimu Janinos Monkutės-Marks muziejaus gyvenime lankant parodas ir renginius. Dėkojame už finansinę paramą, kuri buvo tikslingai panaudota muziejaus renginių ir parodų organizavime. Vertindami Jūsų geranoriškumą ir supratingumą šiais metais vėl prašome skirti 2 proc. GPM Janinos Monkutės-Marks muziejui-galerijai. Įmonės kodas: 110078272,  VŠĮ Janinos Monkutės-Marks muziejus  Skaityti daugiau »

KŪRYBINIŲ ŽIBINTŲ KONKURSAS

2018 gegužės 3 @ 08:00 - 2018 gegužės 19 @ 18:00
Kurkite meniškus rankų darbo žibintus iš įvairių tradicinių ir netradicinių medžiagų ir atsineškite juos gegužės 19 d.  į Tarptautinės Europos muziejų nakties renginį „ATGAL Į ATEITĮ“ Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.Renginys vyks nuo 18 iki 22 val. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti jau temstant renginio uždarymo metu.Dalyvių amžius neribojamas.Informacija teikiama: +370 347 57398; galerija@jmm-muziejus.ltJaninos Monkutės-Marks muziejue-galerija, J. Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai Skaityti daugiau »

TARPTAUTINĖ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS „ATGAL Į ATEITĮ“

2018 gegužės 19 @ 18:00 - 22:00
Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerijaTarptautinė Europos muziejų naktis„ATGAL Į ATEITĮ“PROGRAMA18:00 – 22:00Nemokamas Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parodų lankymas: Julius Urbanavičius – tapybos ir medžio skulptūrų paroda „ILIUSTRACIJOS...“, Leokadija Norbutienė-Mockienė – Kūrybos paroda „MISTIKA“, Vytautas Kaupys – grafikos paroda „KĖDAINIAI ANAIS LAIKAIS“ ir Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda.Meninės - edukacinės dirbtuvėlės, akcijos ir žaidimai: Tapyba tamsoje. Batika. Siuvyklėlė. Origami. Pynių kraitė – Aukštaitija. Gėlių pieva. Žiūronai. Vėliavėlių dirbtuvėlė. Žibintų dirbtuvėlė. Improvizacinė tapyba. Garsas elektronikoje. Edukacinės dirbtuvės „Lietuva – mano veidas“. Magiška „Feel the light“ fotostudija. Žaidimai.Kėdainių… Skaityti daugiau »

Vaikų kūrybinė vasaros dienos stovykla „PAGAUK MŪZĄ“

2018 liepos 9 @ 10:00 - 2018 liepos 20 @ 17:00
Kvietėme 9-15 metų vaikus prasmingai praleisti laisvalaikį Janinos Monkutės-Marks muziejaus organizuojamoje kūrybinėje vasaros dienos stovykloje „PAGAUK MŪZĄ“. Liepos 9-13 dienomis stovykla vyko vaikams nuo 9 iki 11 metų amžiaus.Liepos 16-20 dienomis stovykla vyko jaunimui nuo 12 iki 15 metų amžiaus. Kiekviena diena buvo skirta naujoms veikloms – naujoms patirtims: dalyvių laukė eksperimentai, meniniai netikėtumai, nauji atradimai, diskusijos, žaidimai – ir visa tai ugdė stovyklos dalyvių kūrybiškumą.Stovykla vyko kasdien nuo 10.00 iki 15.00 val.PROGRAMA1. Tapybos diena (tradicinė ir netradicinė tapyba)2.Tūrinių objektų diena (skulptūriniai objektai)3. Tekstilės diena (batikos… Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „GRAFIKOS MENO PASLAPTYS“

2018 spalio 4 @ 08:00 - 2018 gruodžio 6 @ 17:00
Nuo spalio mėnesio KETVIRTADIENIAIS Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyks Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „GRAFIKOS MENO PASLAPTYS“. Programos dalyviai susipažins su grafikos menu, jo galimybėmis, išraiškos būdais ir kurs individualius kelių grafikos technikų kūrinius, kurie bus eksponuojami parodoje gruodžio mėnesį. Kviečiame suaugusiuosius, norinčius dalyvauti programoje, registruotis tel. +37034757398. Dalyvių skaičius ribotas. Skaityti daugiau »

Jaunas – jaunam: tekstilė ateičiai

2018 gruodžio 15 @ 13:00 - 2019 sausio 5 @ 13:00
JAUNAS – JAUNAM: TEKSTILĖ ATEIČIAIVilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedros vykdomas projektas inicijuoja jaunųjų tekstilės menininkių veiklą, kuri padeda suprasti, atrasti ir permąstyti šiuolaikinės tekstilės kaip kūrybinės medijos galimybes.Ekspozicinėje erdvėje esantys keturių jaunųjų menininkių – Astos Fedaravičiūtės-Jasiūnės, Giedrės Antanavičienės, Liucijos Kostivos ir Donatos Jutkienės –  kūriniai atskleidžia neišsemiamas šiuolaikinės tekstilės galimybes. Skirtinguose menininkių kūriniuose atsiskleidžia ne tik atrastos autorinės technikos, tačiau ir tapatybės klausimas, personalinės patirtys, kurie tampa universalūs ir yra aktualūs šiandien.Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė – menininkė, tekstilininkė, parodų ir… Skaityti daugiau »

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys“ Grafikos paroda „ATSPINDŽIAI“

sausio 10 @ 17:30 - sausio 27 @ 10:00
Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys“ dalyvių sukurtų grafikos darbų paroda „ATSPINDŽIAI“Jau pats parodos pavadinimas sufleruoja, kad parodoje žiūrovui bus užduotis atidžiau tyrinėti suaugusiųjų sukurtus darbus. Kaip per veidrodį atspindimas aplink jį supančio pasaulio atvaizdas, taip ir šioje parodoje meno kūriniai tarsi atspindi autorių vidines būsenas, kūrybinius ieškojimus ir atradimus. Grafikoje – atspaudai nuo į vairių paviršių visuomet būna veidrodiniai atspaudai – tarsi atspindžiai, ir ne visuomet galima numanyti, koks bus galutinis rezultatas. Daugumai… Skaityti daugiau »
+ Export Events