Loading Events

Dalios Truskaitės instaliacija „APIE“ ir Estijos stiklo meno paroda „TAMSĖJA“

2018 lapkričio 21 @ 17:00 - 2019 sausio 12 @ 12:00

APIE

Dalios Truskaitės instaliacija

Apie buvimą, nebuvimą, slydimą iš rankų, viltį, netektį, tuštumą, žiemą, vėją, dvelksmą, neišnaudotą galimybę, žvilgsnį, laiką, virsmą, kitimą, tikėjimą, akimirką, amžinybę, šviesą,……. apie tai, kas tvyro ore, ką jaučiame, bet neišeina pasakyti.

 ***

PIMENEMINE
Tamsėja

Stiklo meno paroda iš Estijos

Dalyviai: Erki Kannus, Merle Kannus, Kati Kerstna, Herbert Orgusaar, Kairi Orgusaar

Vėl lapkritis. Metas, kai šviesa blanksta. Dvi mąstytojų mokyklos teigia, kad yra dvi priešingos prisitaikymo strategijos: viena siūlo įjungti žibintus; kita – drąsiai nerti į tamsą. Šioje parodoje estų menininkų grupė siekia pailiustruoti abi strategijas, todėl žiūrovas gali jas sugretinti ir nuspręsti, kuri geresnė.

Kairi Orgusaar stiklas yra priemonė dirbti su šviesa. Šį kartą jos neseniai sukurtas kūrinys   pavadintas ,,Šviesa“. Stikle atsispindi unikalus laukinio Estijos gamtovaizdžio  šviesos pagardai nuo begalinio vasarvydžio iki žiemos gūdumos. Kitame menininkės darbe ,,Vidinis grožis“ mažame stiklo karoliuke įamžintas eilėraštis. 

Kati Kerstna nurodo priežastis, kodėl reikia susirūpinti planetos Žemės ateitimi. Savo darbais ,,Pasitikėjimas“ ir ,,Anomalijos“ ji įspėja, kad neviltis slepiasi tuoj už kampo, tačiau norint išgyventi reikia bent spindulėlio vilties.

Erki Kannus kviečia paliesti daugybę patrauklių stiklo objektų, net jei tenorite paklausyti, kokį garsą jie skleidžia. Jo kūriniai pavadinti ,,Man“, ,,Tu esi Juodoji dėžė“, ,,Gyvybingos detalės“. Graikų meilės ir geismo dievas Erotas kadaise peržengė liniją tarp tamsos ir šviesos.

Merle Kannus naršo savo gyvenimo istoriją, rasdama tamsą savyje ir aplinkiniuose. ,,Mažieji konfliktai“ ir ,,Panelė Snieguolė“ atspindi moralines vidutiniokės moksleivės dilemas.

Herbert Orgusaar kambariui apšviesti atitempia sietyną. Jokių puošmenų, jokių piktadarybių … ar paskirtyje galima rasti grožio?