Loading Events

Indrės Stulgaitės Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo paroda „TARP DANGAUS IR ŽEMĖS“

2017 lapkričio 24 @ 17:00 - 2018 sausio 6 @ 12:00

2017m. lapkričio 24 d. Kėdainiuose, Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaryta meninio stiklo paroda „Tarp Dangaus ir Žemės“. Pirmą kartą muziejaus istorijoje įspūdinga parodos atidarymo ceremonija su staigmenomis vyko lauke, prie muziejaus paradinio įėjimo.

Parodos autoriai Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Remigijus Kriukas su stiklu bendrauja jau ne vieną dešimtmetį. Kūrėjai kartu rengia autorines parodas, dalyvauja ir bendrose stiklo meno parodose, projektuose, meninio stiklo simpoziumuose. Šiuo metu abu menininkai gyvena ir kuria Panevėžyje, meninio stiklo studijoje „Glasremis“ (www.glasremis.lt), kurią 2000 metais įkūrė Remigijus Kriukas.

Stiklas – įvairiaprasmė, įvairialypė, savyje talpinanti paslaptingąją, papildomą dimensiją – skaidrumą, optiškumą, materija; savo iliuzija užburianti, įtraukianti, pasakanti daugiau nei įmanoma pasakyti žodžiais. Ši, labai specifinė sritis, turinti daug savitų technologinių ypatybių, jau nekalbant apie tai, kad stiklas – ypač kaprizinga materija, jungia ir vienija du, mylinčius ją kūrėjus, tačiau ir skiria juos – skirtingus, turinčius savitą braižą, stilių, skirtingą kūrybinę patirtį, kalbančius kiek skirtinga kūrybine kalba. Įgyvendindami savo kūrybinius sumanymus, menininkai nuolat eksperimentuoja, gilinasi į technologinius ypatumus ir stengiasi optimaliai išnaudoti šios išskirtinės medžiagos galimybes.

Remigijus linksta į stambesnius gabaritus, naudoja sau būdingas, autorines technikas, tam tikru liejimo būdu išgautas detales komponuoja su skaidriu, optiniu stiklu ir kuria gana savitą ir įdomų stilių; autorius optinį stiklą derina su lietu, pjaustytu, šlifuotu ir poliruotu stiklu. Tai – jau susiformavęs ir stiklo meno gerbėjams atpažįstamas autorinis braižas. Menininkas dažnai balansuoja ant technologinės galimybių ribos; tarp įmanomo ir neįmanomo. Tuo ypač nustebindamas stiklo meno žinovus; didžiulės skulptūros, atliktos karštu laisvo formavimo būdu, atrodo viršijančios visas įsivaizduojamas galimybių ribas. Mėgiamos technologijos – stiklo liejimas, karšto stiklo formavimas, pūtimas, deriniai su akmeniu, metalu.

Indrės darbai mažesni. Dėmesys kreipiamas ne tik į estetinę kūrinio pusę, dažname kūrinyje slypi egzistencinės idėjos. Autorei svarbi emocinė kūrinio raiška. Menininkės kūryboje aptiksime daug simbolinių, žiūrovui gerai atpažįstamų formų (namų, laivo, žmogaus silueto ir kt.), tokiu būdu siekiama užkabinti ir suvirpinti žiūrovo sielos stygas, paskatinti sustoti pamąstymams. Pastaraisiais metais kūrėjos interesų laukas prasiplėtė – domina papildomos stiklo koncepcijos: garsas, technologiniai procesai, net specifinis stiklo kvapas. Visa tai pavirsta į meno kūrinį, kuomet žiūrovas suvokia kūrinį keliais skirtingais pojūčiais – uosle, rega, klausa, net vestibiuliariniu aparatu. Mėgstamos technologijos – karšto stiklo liejimas, taip pat stiklo šlifavimas, poliravimas, deriniai su kitomis medžiagomis – medžiu, akmeniu, metalu.

Ekspozicijoje žiūrovus pasitiks ne tik atskiros pastarųjų metų autorių skulptūros, bet ir šiais metais tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius‘17“ komisijos apdovanota bei žiūrovų simpatijų laurus nuskynusi instaliacija „4 dienos Marse“. Parodai parinkdami „žemiškųjų“ ir „kosminių“ temų kūrinius autoriai kviečia žiūrovą paklaidžioti mintimis „Tarp Dangaus ir Žemės“.

Parodos globėjas Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.
Organizatoriai: Meninio stiklo studija „Glasremis“ , Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija

INDRĖ STULGAITĖ-KRIUKIENĖ

Išsilavinimas
2001-2005    Vilniaus Dailės Akademija Kauno Dailės Fakultetas. Studijų kryptis-stiklas. Menų bakalauras;
2005-2007    Vilniaus Dailės Akademija Kauno Dailės Fakultetas. Studijų kryptis-stiklas. Menų magistras;
2007-2009    Vilniaus Dailės Akademija. Doktorantūros ir meno aspirantūros skyrius. Meno aspirantūros studijos. Suteiktas Meno licenciato laipsnis.
2015 Vilniaus Dailės Akademija. Doktorantūros studijos.

Narystė
Nuo 2009  Lietuvos Dailininkų Sąjunga
2013 Rusijos menų akademijos garbės narė

Nuo 2002m aktyviai dalyvauja parodose bei kūrybiniuose simpoziumuose, konferencijose, seminaruose, konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Olandijoje, Liuksemburge, Bulgarijoje, Baltarusijoje, Slovakijoje ir kt. šalyse. Dalyvauja organizacinėje įvairių kultūrinių renginių (tokių kaip parodos, simpoziumai, seminarai) veikloje.

Autorinių Indrės meninio stiklo kūrinių yra įsigiję Lietuvos Dailės muziejus (Lietuva), Lvovo meno muziejus (Ukraina), Lvovo stiklo muziejus (Ukraina), Evald Okas muziejus (Haapsalu, Estija), Suomijos stiklo muziejus (Riihimäki, Suomija), Rusijos dekoratyvinės – taikomosios ir liaudies meno muziejus (Maskva, Rusija), K.A.Savitskio galerijos Penzos filialas Stiklo ir krištolo muziejus (Nikolskas, Rusija), Kuskovo rūmai. Maskva, (Rusija), Ningbo stiklo muziejus. Ningbo. (Kinija).

Personalinės parodos
2007 Personalinė paroda „Skaidrūs“. Vlado Statkevičiaus muziejus. Šilalė, Lietuva.
2009 Indrės Stulgaitės ir Remigijaus Kriuko dvi meninio stiklo parodos „РАЗГОВОРЫ“. J.Baltrušaičio namai. Maskva, Rusija.
2010 Meninio stiklo paroda kartu su Remigijum Kriuku. Loes Reek galerija. Alkmaar, Olandija.
2011 Personalinė paroda. Suomijos stiklo muziejus. Riihimaki, Suomija.
2012 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). „Stiklo poezija“. Kaliningrado meno galerija, Kaliningradas. Rusija.
2012 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Dusetų dailės galerija, Dusetos. Lietuva.
2012 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). PATRO galerija. Olomouc, Čekija.
2012 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Vilniaus Pirklių Klubas. Vilnius. Lietuva.
2013 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Lietuvos Ambasada Rusijoje. J. Vachtangovo teatras. Maskva. Rusija.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“ (kartu su Remigijum Kriuku). Dizaino institutas. Kielce. Lenkija.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“ (kartu su Remigijum Kriuku). Stiklo ir keramikos galerija. Vroclavas. Lenkija.
2013 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Stiklo muziejus. Lvovas. Ukraina.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“(kartu su Remigijum Kriuku). Ukrainos Menų Akademija. Kijevas. Ukraina.
2013/ 2014 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Galerija BB. Krokuva. Lenkija.
2014 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“ (kartu su Remigijum Kriuku). J. Monkutės – Marks muziejus – galerija. Kėdainiai. Lietuva.
2014/ 2015 Personalinė paroda (kartu su Remigijum Kriuku). Biznio centras „Vertas“. Vilnius. Lietuva.
2015 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas” (kartu su Remigijum Kriuku). KKKC Parodų rūmai. Klaipėda. Lietuva.
2015 Indrės Stulgaitės Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo paroda. Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus. Vilnius. Lietuva.
2016 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas” (kartu su Remigijum Kriuku). Kupiško etnografijos muziejus. Kupiškis. Lietuva.
2016 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas” (kartu su Remigijum Kriuku).. Suduroyar Sparikassi. Vagur. Farerų salos.
2017 Personalinė paroda „Ugnies medžioklė“ (kartu su Remigijum Kriuku).. Šiaurės Bohemijos muziejus. Liberecas. Čekija.
2017 Personalinė ekspozicija „Pajūris“ (kartu su Remigijum Kriuku). Palangos gintaro muziejus. Palanga. Lietuva.
2017 Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17”(kartu su Remigijum Kriuku). Litexpo. Vilnius. Lietuva.

REMIGIJUS KRIUKAS

Stiklo dailininkas (Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1992m.)

Gimė 1961m. kovo 14 d. Panevėžyje.
1980-1985 m. mokėsi ir baigė Lietuvos Valstybinį dailės institutą ir, įgijęs stiklo dailininko specialybę, pradėjo dirbti AB „Panevėžio stiklas“. Nuo 1993 m. iki 2000 m. dirbo dizaineriu meninio stiklo ceche.

2000 m. įkūrė savo meninio stiklo studiją „Glasremis“ Panevėžyje, kur šiuo metu ir kuria. Pagrindinė studijos produkcija: įvairių dydžių ir formų popieriaus prispaudikliai, dekoratyvinės stiklo formos,  stiklinės ir kombinuotos interjero ir eksterjero dalys,  stiklo skulptūros,  stikliniai prizai ir dovanos įvairiems renginiams,  vardinės verslo dovanos. 

1993m. tris mėnesius stažavosi Danijoje, Bornholmo saloje, pas meninio stiklo meistrus Charlie Maeker („Snogebaek glashutte“ studija) ir Pete Hunner („Baltic sea glass“ studija). Yra gerai susipažinęs su Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos meninio stiklo mokyklomis.
Nuo 1985m aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Švedijoje, JAV, Olandijoje, Liuksemburge, Bulgarijoje ir kt. šalyse bei kūrybiniuose simpoziumuose Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje, Čekijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Estijoje.
Autorinius darbus yra įsigiję Lietuvos Dailės muziejus (Lietuva), Budapešto meno muziejus (Vengrija), Frauenau stiklo muziejus (Vokietija), Lvovo meno muziejus (Ukraina), Lvovo stiklo muziejus (Ukraina), Evald Okas muziejus (Haapsalu, Estija) , Rusijos dekoratyvinės-taikomosios ir liaudies meno muziejus (Maskva, Rusija), K.A.Savitskio galerijos Penzos filialas Stiklo ir krištolo muziejus (Nikolskas, Rusija), Rygos stiklo muziejus (Latvija), Suomijos stiklo muziejus (Riihimäki, Suomija), Kuskovo rūmai. Maskva, (Rusija), Ningbo stiklo muziejus. Ningbo. (Kinija).

1993 m. Bardudvarnok, Vengrija, vykusiame tarptautiniame stiklo simpoziume Remigijaus Kriuko darbas buvo pripažintas geriausiu.
2006 metais Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimas – Profesijos riterio sertifikatas ir ženklas, „Už šalies garsinimą įvairiose parodose“.
2009 metais parodoje „Panevėžio dailės dienos 2009“ tapo nominacijos „Už kūrybinę brandą“ laureatu.
2010 metais už kūrybinius pasiekimus apdovanotas Ukrainos Nacionalinės meno akademijos sidabro medaliu.
2011 metais išrinktas Metų panevėžiečiu už reikšmingą eksporto didinimą, įspūdingas kūrybines parodas, nuolat veikiančias meno ekspozicijas, aktyvų Panevėžio verslo ir meno bendruomenės interesų atstovavimą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.
2012 Rusijos federacijos kultūros ministerijos, Visos Rusijos dekoratyvinės-taikomosios ir liaudies meno muziejaus diplomas „Už šiuolaikinį vizualinį sprendimą“.
2013 Suteiktas Rusijos menų akademijos garbės nario vardas.
2014 Remigijui Kriukui – už aktyvią kūrybinę veiklą (2013m.), šiuolaikinio stiklo meno propagavimą Lietuvoje ir užsienyje suteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinis ženkliukas (Nr.43).
2014 Suteiktas Ukrainos Menų Akademijos užsienio nario vardas.

Personalinės parodos
1993 Personalinė paroda. Galerija „Arka“.Vilnius, Lietuva.
2005 Personalinė paroda. Evald Okas muziejus, Haapsalu, Estija.
2006 Personalinė paroda. „Glasshouse“ Studija, Sietlas, JAV.
2006 Personalinė paroda. Galerija „Stiklo gyvenimas“, Maskva, Rusija.
2007 Personalinė paroda. Meninio stiklo galerija „Baltijas Stikls“, Riga, Latvija.
2009 Personalinė paroda „Pokalbiai“. Jurgio Baltrušaičio namai, Maskva, Rusija.
2011 Personalinė paroda. Suomijos stiklo muziejus. Riihimaki, Suomija.
2011Personalinė paroda. Autorinių darbų albumo pristatymas. Panevėžio dailės galerija. Lietuva.
2011 Personalinė paroda. „Stiklo poezija“. Kaliningrado meno galerija, Kaliningradas, Rusija.
2012 Personalinė paroda. Dusetų dailės galerija, Dusetos, Lietuva.
2012 Personalinė paroda. PATRO galerija. Olomouc, Čekija.
2012/ 2013 Personalinė paroda. Vilniaus Pirklių Klubas. Vilnius, Lietuva.
2013 Personalinė paroda. Lietuvos Ambasada Rusijoje.
2013 Personalinė paroda. J. Vachtangovo teatras. Maskva, Rusija.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“. Dizaino institutas. Kielce, Lenkija.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“. Stiklo ir keramikos galerija. Vroclavas, Lenkija.
2013 Personalinė paroda. Stiklo muziejus. Lvovas, Ukraina.
2013 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“. Ukrainos Menų Akademija. Kijevas, Ukraina.
2013/ 2014 Personalinė paroda. Galerija BB. Krokuva, Lenkija.
2014 Personalinė paroda iš ciklo „Šviesos poezija“. J. Monkutės-Marks muziejus-galerija. Kėdainiai, Lietuva.
2014/ 2015 Personalinė paroda. Biznio centras „Vertas“. Vilnius, Lietuva.
2015 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas”. KKKC Parodų rūmai. Klaipėda, Lietuva.
2015 Indrės Stulgaitės Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo paroda. Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus. Vilnius, Lietuva.
2016 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas”. Kupiško etnografijos muziejus. Kupiškis, Lietuva.
2016 Personalinė paroda iš ciklo “Švytėjimas”. Suduroyar Sparikassi. Vagur, Farerų salos.
2017 Personalinė ekspozicija „Stiklo šokis“. Lietuvos mokslų akademija. Vilnius, Lietuva.
2017 Personalinė paroda „Ugnies medžioklė“. Šiaurės Bohemijos muziejus. Liberecas, Čekija.
2017 Personalinė ekspozicija „Pajūris“.  Palangos gintaro muziejus. Palanga, Lietuva.
2017 Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17”. Litexpo. Vilnius, Lietuva.
2017 Instaliacija iš ciklo „Riedantys mėnesienoje“. Panevėžio miesto dailės galerija. Panevėžys, Lietuva.