Loading Events

JAPONIJOS PLUOŠTO MENAS iš J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kolekcijos 10-ojoje tarptautinėje tekstilės miniatiūrų bienalėje „Etno“

2017 lapkričio 14 @ 18:00 - 2017 gruodžio 9 @ 18:00

Vieta: LDS galerija ARKA, Aušros Vartų g. 7, Vilnius

Jubiliejinė 10-oji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Etno“ skirta artėjančiam Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir 2017-iesiems – tautinio kostiumo metams pažymėti. Parodos kuratorė – Žydrė Ridulytė. Bienalėje dalyvauja 110 menininkų iš 24-ių pasaulio šalių, neabejingų etninio išskirtinumo problematikai, įsitikinusių, kad tautinio tapatumo manifestacijos tampa vis aktualesnės globalizacijos, kosmopolitizmo ir meno formų supanašėjimo sąlygomis. Menininkams rūpi pabrėžti savo kūrybos etninį savitumą, įvilkti jį į tokį modernybės rūbą, kuris būtų atpažįstamas ir intriguotų kitų šalių žiūrovus. Parodos geografija itin plati – nuo artimiausių kaimynų (latvių, estų, lenkų), Skandinavijos šalių atstovų iki tolimos Japonijos, Malaizijos tekstilininkų.

Bienalę papildo Japonijos menininkų nedidelio formato pluoštinio meno kūrinių paroda iš Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos Kėdainiuose fondų. Per 40 kūrinių kolekcija, sukaupta  kėdainiečiams bendradarbiaujant su japonų menininkais, atskleidžia Japonijos tekstilės meno tradicijas, jos nepralenkiamą gebėjimą iškalbingai prabilti taupiomis meninėmis formomis. Kolekcijos kuratorė – menininkė Kakuko Ishii.

Į bendrą tekstilės meno šventę įsilieja ir tekstilininkių dueto – Džinos Jasiūnienės ir Linos Zavadzkės – paroda „rAŠtas“, demonstruojanti dviejų autorių skirtingą požiūrį į tekstilės ornamentiką ir bendrą siekį ją individualizuoti, reikšti savo estetizmo sampratą, santykį su istoriniu ir etniniu paveldu.

                    Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė