Loading Events

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys“ Grafikos paroda „ATSPINDŽIAI“

sausio 10 @ 17:30 - sausio 27 @ 10:00

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys“ dalyvių sukurtų grafikos darbų paroda

 „ATSPINDŽIAI“

Jau pats parodos pavadinimas sufleruoja, kad parodoje žiūrovui bus užduotis atidžiau tyrinėti suaugusiųjų sukurtus darbus. Kaip per veidrodį atspindimas aplink jį supančio pasaulio atvaizdas, taip ir šioje parodoje meno kūriniai tarsi atspindi autorių vidines būsenas, kūrybinius ieškojimus ir atradimus. Grafikoje – atspaudai nuo į vairių paviršių visuomet būna veidrodiniai atspaudai – tarsi atspindžiai, ir ne visuomet galima numanyti, koks bus galutinis rezultatas. Daugumai suaugusiųjų grafika buvo nauja, niekad netyrinėta. Ir iš tiesų vario graviūra, ofortas, sausoji adata, akvatinta, minkštasis lakas, mecotinta, litografija, šilkografija, reljefinė spauda, išilginio medžio raižinys, skersinio medžio raižinys ar linoraižinys tikrai nestebina ir yra visiškai natūraliai suprantami terminai grafikos specialybės menininkams. Tačiau daugumai su šiomis technikomis nesusidūrusių žmonių tokie apibūdinimai skamba nesuprantamai ir yra tarsi po paslapties šydu.

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys“ tikslas buvo šiek tiek praskleisti tą paslapties šydą ir supažindinti suaugusiuosius su trimis grafikos technikomis, bei jų techniniais subtilumais.

Programos dalyviais galėjo tapti suaugusieji, norintys turiningai praleisti laisvalaikį jaukioje ir meniškoje Janinos Monkutės-Marks muziejaus aplinkoje. Vasaros pabaigoje ir rugsėjį internetinėje erdvėje buvo paskelbta dalyvių registracija. Praktiniai užsiėmimai programos dalyviams, kuriuos vedė grafikė Ieva Abromavičiūtė ir muziejaus kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, vyko spalio-lapkričio mėnesiais, ketvirtadieniais. Per 16 akademinių valandų trukmės kursą dalyviai kūrė kūrinius naudodami iškiliaspaudės – linoleumo raižinio, giliaspaudės – kompaktinio disko raižinio ir šilkografijos technikas.

Iš pradžių dalyviai jautėsi nedrąsiai, kūrė atsargiai, tačiau įpusėjus programai ir įsisavinus technikų subtilumus, jie entuziastingai ir savarankiškai piešė, raižė ir spaudė per presą savo kūrinius. Taip buvo atspaustas visas tiražas atspaudų – išraižytų klišių spalvinių atspindžių, iš kurių labiausiai pavykę įrėminti ir paruoši keliaujančiai parodai po įvairias Kėdainių rajono įstaigas.

Kūriniuose suaugusieji stengėsi atskleisti jiems artimus dalykus, išreikšti grožį bei jausmų trapumą. Gvildenamos ir gyvenimiškos temos. Šilkografijos technika atlikti darbai ant audinio pavirto ir į praktiškus, nešiojamus ar kasdienai naudojamus daiktus, buvo sukurta visa kolekcija marškinėlių su šilkografijos piešiniais, bei linoleumo raižinio atspaudais.

Programą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

 Kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė