Loading Events

Lietuvos karikatūrų paroda „Apie ŠĮ, apie BEI, apie TĄ“

2018 kovo 16 @ 17:00 - 2018 balandžio 21 @ 17:00

Karikatūra – grafikos žanras, satyrinis arba humoristinis piešinys, išjuokiantis arba pašiepiantis žmogaus ar visuomenės ydas. Kaip literatūros žanrui, būdinga metaforiška, hiperbolizuota, alegoriška, groteskiška kalba, netikėti sugretinimai, šaržo elementai.

Parodoje Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje pristatomos karikatūros apie informacinį karą bei antialkoholine tematika. Karikatūras parodai atrinko Jonas Varnas ir Jonas Lenkutis. Šių kūrėjų darbai taip pat eksponuojami galerijos salėse.

„Humor militaris informacinio karo fronte“

2016 metais Krašto apsaugos ministerija pakvietė dailininkus pasidomėti aktualiomis šalies saugumo, karinėmis, informacinių grėsmių temomis ir per humoristinį žanrą jas patraukliai pateikti visuomenei.

Juk ne veltui sakoma, kad viena nuotrauka gali pasakyti daugiau nei tūkstantis žodžių. Taip gimė 2016 metų humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Humor militaris informacinio karo fronte“ katalogas, o atspausdinti kūriniai eksponuojami parodose.

Į katalogą atrinkti ir sudėti patys geriausi ir tiksliausiai atspindintys tikrovę konkursui atsiųsti darbai. 19 autorių siuntė darbus su taikliais pastebėjimais ir šmaikščiais pajuokavimais, išreikštus teptuku ar šiuolaikinėmis skaitmeninėmis piešimo priemonėmis.

„Lašas po lašo – gyvenimą sutašo“

Sveikatos apsaugos ministerijos ryšių su visuomene skyrius iniciavo smaikštaus leidinio išleidimą ir karikatūrų parodos pristatymą.

„Gėrė giedodamas, pagiriojo raudodamas!“ – nuo seno pirštu grūmoja senolių išmintis. Tačiau šiuolaikinis stikliuko mėgėjas tik atsidūsta: „Šiandien ir vėl nėra priežasties negerti…“

Nemanydami, kad tokiam požiūriui dar turėtų likti vietos mūsų gyvenime ir vadovaudamiesi vienu iš Lietuvos 2014-2025 m. Sveikatos programos tikslų – formuoti sveiką gyvenseną ir jos kultūrą, buvo pakviesti karikatūristai į šią temą pažvelgti savo akimis. Karikatūristai šią užduotį linkę spręsti netradiciškai – tirštindami spalvas, pasišaipydami, įgeldami ar net gerokai krimstelėdami alkoholio liūnan grimztantiems tautiečiams. Taip ir gimė ciklas darbų „Lašas po lašo – gyvenimą sutašo“, kurie sugulė į leidinį ir jau tradicine tapusią XL Lietuvos karikatūrų parodą.

Parodą „Apie ŠĮ, apie BEI, apie TĄ“ Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje galite aplankyti iki balandžio 21 d.

Autoriai:

Rolandas VIČYS, Alvydas AMBRASAS, Ilja BEREZNICKAS, Vincas BAREIKIS, Evaldas VĖGĖLĖ, Justinas RAČINSKAS, Adomas ŽILINSKAS, Gediminas ZOKAITIS, Andrius DELTUVA, Algirdas ZOKAITIS, Alvydas JONAITIS, Marta VALAIKIENĖ, Jonas VARNAS, Šarūnas JAKŠTAS, Vladas KUDABA, Saulius MEDŽIONIS, Elena VĖGĖLYTĖ, Jonas LENKUTIS, Algirdas RADVILAVIČIUS, Rasa DOVYDĖNAITĖ, Antanas JANKAUSKAS, Justina PUIDOKAITĖ, Vidmantas EIDUKAITIS, Martynas JUCHNEVIČIUS, Juozas JUOZAPAVIČIUS, Antanas BARTAŠIŪNAS, Mindaugas MILINAVIČIUS, Edmundas UNGURAITIS, Algimantas SNARSKIS, Vladimiras BERESNIOVAS, Auritas Eligijus SIPAITIS, Rimantas DOVYDĖNAS, Romanas VITKOVSKIS, Gintautas STANKEVIČIUS, Kazys Kęstutis ŠIAULYTIS, Jurijus DOBROVOLSKIS.

Kuratoriai:
Jonas Varnas
 Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė