Loading Events

Šiuolaikinės tekstilės meno paroda „AZIJA – EUROPA 2“

2015 vasario 6 @ 17:00 - 2015 balandžio 4 @ 15:00

KILNOJAMOJI ŠIUOLAIKINĖS TEKSTILĖS MENO PARODA
 „AZIJA-EUROPA 2“
Erny Piret – parodos „Azija-Europa“ kuratorė

Tekstilės menas yra dauginis.
Kūrybos procesas yra unikalus.
Metodas yra esminis.

Parodą „Azija-Europa“ nusprendžiau surengti, siekdama įtvirtinti savo nepaprastą draugystę su Kakuko Ishii. Ji kilniaširdiškai pakvietė mane dalyvauti įvairiose Fukuokos mieste organizuotose parodose. Ji rekomendavo man daugybę menininkų, tačiau primygtinai jų nesiūlė. Ji taip pat suteikė man tokią vertingą pagalbą, verčiant tekstus į japonų kalbą.

Aš ėmiausi kuruoti parodą „Azija-Europa II“, pasitelkusi naują ir drąsų metodą. Aš sau pasiskyriau misiją, kuri nebuvo apribota tam tikra tema ir su šia tema susijusiais darbais. Šią parodą aš sumaniau kaip meno kūrinį, į kurį aš įdėjau save ir savo jausmus.

Be jokių abejonių, tai pavojingas, tačiau labai įdomus kelias. Mano tekstilės ir pluošto meno vizija apima darbus, sukurtus, pasitelkiant išskirtinę techniką, kuri leidžia menininkams išreikšti save. Dėl šios priežasties įvairiausios spalvos nebėra būtinybė.

Aš noriu pristatyti įvairius kūrinius iš vienuolikos Europos šalių ir Japonijos – sienines instaliacijas, ant lubų kabinamas bei ant žemės guldomas instaliacijas ir darbus ant stovų. Kiekvienas šioje parodoje eksponuojamas darbas buvo pasirinktas itin apgalvotai. Tikslas buvo harmoningos visumos realizacija.

Visi menininkai išreiškė save, pasitelkę savo šalies kultūrą. Visi jie yra puikiai žinomi tarptautiniu mastu. Buvo svarbu nuolatos skatinti menininkus entuziastingai pasinerti į naujų darbų kūrybą. Buvo būtina pristatyti kūrinius, atsiskleidžiančius per techniką. Buvo svarbu menininkams suteikti vienerius metus moksliniams tyrimams ir apmąstymams. Dėl visų dalyvių užsidegimo buvo užtikrintas efektyvus ir draugiškas bendradarbiavimas.

Kai kurie menininkai – Kela Cremaschi, Kumiko Kuroda, Mitsuru Kuroki, Hidemasa Sakihama, Françoise Micoud, Yukako Sorai, Marika Szaraz ir Erny Piret – netikėtai išplėtė savo meno ribas ir savo darbais atvėrė naujus horizontus.

Kiti menininkai prie parodos prisijungė su pagrindiniais kūriniais, kurių asmeninė idėja buvo ilgalaikio tyrimo rezultatas: Ken Kagajo, Marian Bijlenga, Hideho Tanaka, Nobuko Hiroi, Antra Augustinovica, Kazue Honma, Yoshio Ikezaki, Kakuko Ishii, Yasuko Iyanaga, Rieko Yashiro, Sabine Zeiler, Jeannine De Raeymaecker, Kyoko Ueda, Marie-Noëlle Risack, Malgorzata Lachman, Koko Shimomura, Ito Mitsue, Hisako Sekijima, Hideaki Kizaki,  Pamela Hardesty,Isabel Berglund, Daïga Stalberga, Lydia Hirte, Inge Stahl, Ibolya Hegy, Marialuisa Sponga

Šalių sienos nuolatos plečiasi. Vyksta visų sričių mainai. Visos meno disciplinos susilieja, susimaišo ir papildo viena kitą. Tekstilės meno metamorfozės virsta kietomis skulptūromis, o iš kietųjų medžiagų išpjautos smulkios detalės suformuoja tekstilės meno elementus.

Norėčiau palinkėti, kad muziejų durys visada būtų atviros visiems meno mylėtojams. Linkiu, kad lankytojai atrastų meną ir susipažintų su darbais, įgyvendintais pasitelkiant tekstilę ir įvairias kitas medžiagas, be jokių kūrybinio proceso suvaržymų ir apribojimų.

Svarbu sukurti muziejaus lankytojo ir darbų santykį. Šis santykis turėtų būti ne žodinis, tačiau betarpiškas ir išskirtinai vaizdinis. Parodos koncepcijos suformuota logika užtikrina sklandų ir tiesioginį supratimą. Kiekvienoje šalyje, kiekvienoje atskiroje vietoje meno kūrinių suvokimas yra skirtingas. Tai menininkams suteikia didelį privalumą.

ERNY PIRET

2012 metais Erny Piret pradėjo organizuoti naują keliaujančią parodą „Azija-Europa 2“. Ši paroda 2014 metais buvo pristatyta Vokietijoje Deutsches Textilmuseum Krefeld ir Prancūzijoje Jean Lurçat and Contemporary tapestry Museum Angers mieste. Paskutinė parodos stotelė – Janinos Monkutės-Marks muziejus. Tai yra ir paskutinė Erny Piret kuruojama paroda. Daugiau didelių projektų menininkė organizuoti neplanuoja.

Paroda „Azija – Europa 2“ suteikia lankytojui galimybę pasigrožėti technikų įvairove (audimo, pynimo, siuvimo, siuvinėjimo, šibori, spausdinimo, taip pat įvairove tekstilės ir kitų medžiagų: šilko, medvilnės, vilnos, lino, viskozės, popieriaus, stiklo, perlamutrinių sagų ir bambuko. Parodoje dalyvauja 17 menininkų iš Japonijos ir 17 menininkų iš Europos. 

Parodos atidaryme  dalyvavo Kakuko ISHII ir Rieko YASHIRO iš Japonijos, menininkė Antra AUGUSTINOVICA iš Latvijos, menininkė Inge STAHL iš Vokietijos ir būsimos parodos „Azija-Europa 3“ kuratorė, menininkė Marika SZARAZ iš Belgijos. 

Dalyviai:

BELGIJA: Jeannine  De RAEYMAECKER, Marie-Noëlle RISACK, Marika  SZARAZ

DANIJA: Isabel  BERGLUND

PRANCŪZIJA: Françoise  MICOUD, Erny  PIRET, Daïga  STALBERGA

VOKIETIJA: Lydia  HIRTE, Inge  STAHL, Sabine  ZEILER

OLANDIJA: Marian  BIJLENGA

VENGRIJA: Ibolya  HEGYI

AIRIJA: Pamela  HARDESTY

ITALIJA: Kela  CREMASCHI, Marialuisa  SPONGA

LATVIJA: Antra   AUGUSTINOVICA

LENKIJA: Malgorzata  LACHMAN

JAPONIJA: Nobuko HIROI, Kazue HONMA, Yoshio IKEZAKI, Kakuko ISHII, Mitue ITO, Yasuko IYANAGA, Ken KAGAJO, Hideaki KIZAKI, Kumiko KURODA, Mitsuru KUROKI, Hidemasa SAKIHAMA, Hisako SEKIJIMA, Koko SHIMOMURA, Yukako SORAI, Hideho TANAKA, Kyoko UEDA, Rieko YASHIRO.