Loading Events

Events List Navigation

Kauno Tarptautinių kaulinio porceliano simpoziumų paroda „IDĖJA“

2007 vasario 9 @ 17:00 - 2007 kovo 24 @ 12:00
Parodoje eksponuojami Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos menininkų darbai, sukurti Kaune „Jiesios“ kūrybinėje bazėje vykusių „Baltas baltame” (2003), „Albinosai” (2005), „Idėja dekore” (2006) ir kitų Kauno tarptautinių kaulinio porceliano simpoziumų metu. Iš viso kūrinius pristatė 16 autorių.Trapus, elegantiškas, įnoringas, subtilus ir tuo pačiu toks patvarus… Ilgaamžis, vertinamas ir branginamas dėl savo savito gelsvo baltumo, lengvumo ir nepaprastai malonaus pojūčio jį liečiant. Tariant šį žodį yra juntamas ypatingai pagarbus virpėjimas. Ši medžiaga gali būti lyginama su tauriųjų metalų savybėmis, juolab, jog žvelgiant… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks tapybos paroda „Ieškojimas savo šaknų“

2007 kovo 29 @ 17:00 - 2007 gegužės 12 @ 10:00
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo pristatytas Janinos Monkutės-Marks tapybos ciklas „Ieškojimas savo šaknų“, apimantis 1965 – 1978 m. kūrybos laikotarpį.Parodos atidaryme dalyvavo ir pati Janina Monkutė-Marks. Matydami kūrybingą autorę bei galėdami su ja gyvai pasišnekučiuoti žmonės turėjo galimybę žymiai giliau suvokti Janinos kūrybą. Čia pat mezgėsi diskusijos, naujos pažintys, tartasi dėl naujų parodų ar projektų. Skaityti daugiau »

Dviejų žymiausių Lietuvos primityvisčių Stefanijos Katkevičienės (1926-2006) ir Petronėlės Gerlikienės (1905-1979) paroda „REGĖJIMAI“

2007 kovo 30 @ 17:00 - 2007 balandžio 28 @ 12:00
Parodos organizatoriai: „Lietuvos Aido“ galerija (Vilnius), Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija.  S. Katkevičienės kūrinius parodai paskolino „Lietuvos Aido“ galerija (Vilnius)   ir  Virginija Katkevičiūtė. P. Gerlikienės - Lietuvos dailės muziejus bei Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.Dažnai primityvusis ar kitaip vadinamas - naivusis menas atskiriamas nuo šiuolaikinio meno reiškinių, kaip nelabai su jais susijęs, dažnai kalbantis apie realiai nebeegzistuojantį folklorą ar nebelabai kam aktualų kaimo gyvenimą. Janinos Monkutės-Marks muziejuje rengiama paroda „Regėjimai”, norima žvilgterti į šį meną atstovaujančių dviejų, jau anapilin išėjusių, menininkių… Skaityti daugiau »

Michael F. Rohde Tekstilės ir fotografijų paroda „NAMAI KLAJOKLIAMS“

2007 gegužės 4 @ 17:00 - 2007 birželio 5 @ 12:00
Menininkas Kėdainiuose pristatė savo naujausią 22-jų gobelenų ciklą, įkvėptą kelionės po Tibetą.Parodos atidaryme dalyvavo parodos autorius Michael F. Rohde bei Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos steigėja ponia Janina Monkutė-Marks.Laimingai pasitaikė, kad aš galėjau keliauti visą mėnesį po Rytų Tibeto stepes. Mūsų grupė susidėjo iš menininkų, mokslininkų, mokytojų, meno kuratorių ir kelionių veteranų, kurie jau buvo buvę šiose vietose. Vienas iš mūsų vadovų buvo pirmutinis iš vakarų pasaulio, kuris lankėsi čia prieš 20 metų.Mes svečiavomės mažose kalnų gyvenvietėse, pas jakų (kalnų jaučių) piemenis… Skaityti daugiau »

Švedų meno paroda „KITAS KRANTAS“

2007 rugsėjo 5 @ 17:00 - 2007 spalio 20 @ 12:00
Parodoje eksponuojami dešimties švedų menininkų darbai. Kiekvienas menininkas turi savo stilių, naudoja įvairias išraiškos priemones savo meninėms idėjoms įgyvendinti: Dalia Lopez Madrona (oda, objektai iš popieriaus, knygrišyba), Gunilla Petersson, Eva Nelander Juntunen, Annette Ekman (tekstilė), Katarina Gill (stiklas), Brita Mellander – Jungermann (keramika), Mimi  Belfrage Mohlin, Antonio Lopez, (tapyba), Marija Fazekas, Katriona S. W. Persson (grafika).Parodos atidaryme dalyvavo šešios menininkės: (iš kairės) Dalia Lopez Madrona, Katriona S. W. Persson, Marija Fazekas, Annette Ekman, Eva Nelander  Juntunen, Mimi  Belfrage Mohlin. Apie menininkų… Skaityti daugiau »

„ATSITIKTINUMAI. AR TU TAI MATEI?“ Sauliaus Dastiko tapybos ir Kristinos Norvilaitės grafikos darbų paroda

2007 gruodžio 13 @ 17:00 - 2008 sausio 26 @ 12:00
Parodos pavadinimas „Atsitiktinumai. Ar tu tai matei?“ kiekvieno autoriaus darbuose išsiskleidžia savaip. Tapytojas Saulius Dastikas kalba apie tai akcentuodamas kūrybos proceso eigą, pabrėždamas jame slypintį atsitiktinumo faktorių - pradėjus kurti darbą egzistuoja gausa galimų variantų, daug vietos improvizacijai. „Atsitiktinumai“ sukuria rezultatą, belieka jį stebėti.Kristinai Norvilaitei parodos pavadinime „Atsitiktinumai. Ar tu tai matei?“ artimesnė stebėjimo analizė, būsena, kai tyrinėdamas ornamentų raštus, jų besikartojančius motyvus, kaskart atsiskleidžiančius naujai, esi priverstas įdėmiai sekti rezultatą. Toks tyrinėjimas nėra tuščių formų stebėjimas – žiūrovas nejučia… Skaityti daugiau »
+ Export Events