Loading Events

Events List Navigation

MIRIAM MERAS ir ŽIBUNTAS MIKŠYS „Litografijos, linoleumo raižiniai ir KITA“

2009 vasario 6 @ 17:00 - 2009 kovo 14 @ 12:00
Muziejuje buvo pristatyta dviejų Lietuvoje gimusių ir šiuo metu Paryžiuje gyvenančių menininkų Miriam Meras ir Žibunto Mikšio kūrybos paroda „Litografijos, linoleumo raižiniai ir KITA“. Parodoje eksponuotos Miriam Meras spalvotos litografijos. Menininkės tikslas litografijoje - parodyti baltą popieriaus paviršių ir spalvas, o ne reprodukuoti savo tapybą ar bendrai imituoti tapybą. Litografija yra labai įvairi, ji gali būti panaši į labai daug technikų: į akvarelę, į aliejų, į piešinius. Litografijoje meninikė ieškojo kelio kalbėti kuo tiesiausiai - dirbti kreida arba pieštuku, litografiniu… Skaityti daugiau »

„KŪRYBOS K/ODA/S“ Originalumas. Sintezė. Technika.

2009 kovo 20 @ 17:00 - 2009 gegužės 8 @ 12:00
Parodoje pristatoma Šiaulių universiteto Menų fakulteto Odos meno ir dizaino studijų dėstytojų ir studentų kūryba: TŪRINIAI MENO OBJEKTAI, SIENINĖS KOMPOZICIJOS, TEMINIAI KNYGŲ ĮRIŠIMAI, FUNKCIONALŪS ODOS DARBAI IR KT. Tai savitos koncepcijos, idėjų išraiškos, formos ir funkcijos sprendimų paieškos.Oda - tai subtili medžiaga, jos kalba tyli ir santūri; odai reikia padėti prabilti ir ji gali daug pasakyti savo ypatingu žavesiu, neišsenkančiomis plastinėmis galimybėmis.Šios parodos devizas: “KŪRYBOS K/ODA/S“ - tai jaunų žmonių kūrybiniai ieškojimai, meninės odos plastikos srityje, talentų paieškos. Originalumas, sintezė,… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės – Marks Naujieji Gobelenai „8 PAVASARIAI, VASAROS, RUDENYS ir ŽIEMOS“

2009 gegužės 15 @ 17:00 - 2009 rugsėjo 1 @ 12:00
Parodoje pristatėme naujausių Janinos Monkutės-Marks gobelenų parodą „8 pavasariai, vasaros, rudenys ir žiemos“,  taip pat buvo eksponuojama Janinos sukaupta pasaulinės tekstilės kolekcija: skiautelinė aplikacija, siuvinėjimai, lovatiesės ir rankų darbo drabužiai iš įvairių egzotiškų kraštų„8 PAVASARIAI, VASAROS, RUDENYS IR ŽIEMOS"Muziejuje ir vėl buvo šventė, kaip ir per jo atidarymą 2001-aisiais. Sales puošė vien Janinos kūryba. Dažniau parodose apsilankantieji jau yra matę liaudies meno simbolika paremtos tapybos kolekciją ir keletą gobelenų - tai šešių darbų ciklas, pasakojantis apie Janinos vyro Ira Marks… Skaityti daugiau »

Tarptautinė paroda „LĖLIŲ IR FĖJŲ PASAULIS“

2009 rugsėjo 4 @ 17:00 - 2009 spalio 17 @ 17:00
Parodoje dalyvavo menininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Paroda pratęsta iki Spalio 23 dienos, 2009Kėdainiečiai ir miesto svečiai nuo rugsėjo 4 dienos pateko į nepakartojamą, kerintį ir trapų lėlių ir fėjų pasaulį. Šioje tarptautinėje parodoje dalyvavo 38 menininkai-lėlių meistrai iš keturių šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lietuvos ir Latvijos. Eksponuota virš šimto meniškų, originalių lėlių.Lėlių meistrai jungiasi į įvairias gildijas, meno organizacijas, kad daugiau žmonių galėtų  susipažinti su jų kūryba ir būtų lengviau ją realizuoti. Amerikoje menininkai buriasi į gerai žinomą EDAC conferenciją (Antropomorfinės,… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės – Marks Naujieji Gobelenai „8 PAVASARIAI, VASAROS, RUDENYS ir ŽIEMOS“

2009 spalio 2 @ 16:00 - 2009 spalio 23 @ 12:00
Paroda Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „ŽIDINYS“Lankymo valandos: Trečiadieniais - Penktadieniais 12 - 18 val.; Šeštadieniais 12 - 16 val. Galerijos adresas: Dominikonų g. 15 / 1, Vilnius, LietuvaJanina Monkutė-Marks buvusi Tamošaičių mokinė. Ji 1947-1949 metais Freiburgo (Vokietija) menų ir amatų mokykloje studijavo audimą pas Anastaziją Tamošaitienę. Šeštajame dešimtmetyje, kai Janinos tapyba panašėjo į didžiulius kilimus, ji panoro austi ir išvyko į Kanadą pas Anastaziją ir Antaną Tamošaičius. Janina Monkutė-Marks mėnesį laiko intensyviai gilino audimo žinias ir iki 2010 metų… Skaityti daugiau »

Anastazijos ir Antano Tamošaičių kūrybos darbai: GOBELENAI, TAPYBA ir GRAFIKA

2009 spalio 30 @ 17:00 - 2009 gruodžio 4 @ 12:00
Prasmingas Anastazijos ir Antano Tamošaičių gyvenimo kelias tarsi skyla į du laikotarpius – gyvenimą prieškario Lietuvoje ir Kanadoje. Anastaziją Mažeikaitę – Tamošaitienę (1910 – 1991) ir Antaną Tamošaitį (1906 – 2005) suvedė ir suvienijo bendras tikslas – skleisti lietuvišką kultūrą, populiarinti lietuvių liaudies meną, grąžinti jį į modernų gyvenimą. Jie susitiko ketvirtojo dešimtmečio pradžioje ir nuo to laiko žengė bendru keliu. Tamošaičiai buvo vieninteliai profesionalūs Lietuvos tekstilininkai, kūrę kilimus bei dekoratyvinius audinius ir surengę anuomet vieninteles kilimų parodas (1935 m.,… Skaityti daugiau »

„Mokasinai pas Janiną: JAV indėnų poetai Kėdainių J. Monkutės-Marks muziejuje“

2009 lapkričio 28 @ 12:00 - 16:00
Renginio programoje:1.Visiems atviras muziejaus narių susirinkimas, kurio metu pristatyta 2009 metų finansinė ir kultūrinė ataskaitos, parodytas Amerikoje sukurtas filmas apie Janiną Monkutę-Marks bei nuotraukos iš filmo pristatymo JAV.2. Naujojoje Meksikoje esančios Santa Fė indėnų mokyklos klubo „Spoken Word“ jaunųjų poetų pasirodymas, organizuojamas Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados. Navajo ir Tohono O‘odham indėnų tautų jaunieji poetai pristatė savo eiles ir dainas bei kvietė publiką kurti kartu su jais, čia ir dabar!Renginio organizatoriai ir partneriai: Jungtinių Amerikos… Skaityti daugiau »

Tarptautinė apibendrinamoji paroda „KAUNO BIENALĖ TEXTILE 09“

2009 gruodžio 11 @ 17:00 - 2010 sausio 30 @ 12:00
Janinos Monkutės–Marks muziejuje–galerijoje buvo pristatyta tarptautinė apibendrinamoji paroda „KAUNO BIENALĖ TEXTILE 09“. Kėdainiuose buvo eksponuojami 26 Lietuvos, Švedijos, Belgijos, Italijos ir Japonijos menininkų kūriniai iš šiais metais vykusios septintosios tarptautinės Kauno Bienalės satelitinių parodų: „Aistringoji Lietuvos Tekstilė“, „Azija – Europa. Pluošto menas“, „Keturios absolventės – keturios dėstytojos“, iš Agnietės Janušaitės-Vitkūnienės personalinės parodos „Portretinis Atvaizdas“ ir bienalės rezidencijų programos „Gyvas požiūris“. Galerijos ekspozicijų salėje buvo rodomas filmas, pristatantis visus Kauno bienalės renginius, menininkus ir edukacines programas. Šiais metais pirmą kartą Janinai… Skaityti daugiau »
+ Export Events