Loading Events

Events List Navigation

Fotografijų paroda „ŽMOGUS“

2010 vasario 5 @ 17:00 - 2010 kovo 20 @ 12:00
Parodoje dalyvauja fotomenininkai: Aleksandras Macijauskas (Kaunas),Romualdas Požerskis (Kaunas),Romualdas Rakauskas (Kaunas),Stasys Padalevičius (Kėdainiai),Vydas Bečelis (Kėdainiai).  Penki fotografai, viena tema – žmogus. Kiekvieno suvokimas laiko ir vietos atžvilgiu kitoks. Žmogaus gyvenimo būdas, jo charakteris, būsenos, santykis su aplinka, nuolat mums rūpimos temos. Gilinimasis ir bandymas suvokti kitą žmogų padeda atskleisti mūsų pačių esmę. Kiekvienas fotografas išbando ir tarsi patikrina save šiame žanre. Deja ne visiems lemta eiti tuo keliu. A.Macijauskas, R.Rakauskas, R.Požerskis ir S.Padalevičius - žmogaus psichologinio portreto, situacijos žinovai. Jie ne tik garsino, bet ir iki… Skaityti daugiau »

„ČIA IR DABAR“ Vilniaus Dailės Akademijos Kauno dailės fakulteto Keramikos katedros dėstytojų ir studentų kaulinio porceliano paroda

2010 kovo 26 @ 17:00 - 2010 gegužės 14 @ 12:00
Dabartinė  VDA  Kauno dailės fakulteto Keramikos  katedra savo ištakas sieja su Kauno meno mokykla, kurioje 1931 m. įkurtos  Keramikos  studijos. Iki 1951 m  Kauno  meno mokykloje buvo dėstyta keramika, kai Valstybinis Vilniaus dailės  institutas buvo sujungtas su Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institutu į vieną aukštąją mokyklą, pavadintą Lietuvos TSR valstybiniu dailės institutu. Į Vilnių tuomet buvo perkeltos Dailiosios tekstilės ir  Keramikos katedros. 1960 m. vėl pradėti rengti dailininkai - keramikai  Dailės instituto  Kauno vakarinio skyriaus  Taikomosios dailės katedroje, įkūrus… Skaityti daugiau »

Amerikos lietuvių laikraščio „Draugas“ paroda

2010 gegužės 21 @ 17:00 - 2010 birželio 5 @ 12:00
Amerikos lietuvių laikraščio „DRAUGAS“ šimtmetinė šventė-parodos atidarymas. Parodą pristatė Pasaulio Lietuvių Bendruomenė.Parodą globojo Užsienio Reikalų Ministerija.Amerikos Lietuvių laikraščiui ,,DRAUGAS” 100 metųSunku net patikėti, kad liepos 12 d. savo šimtmetį paminėjo Čikagoje  lietuvių leidžiamas dienraštis „Draugas”. Tai – seniausias be pertraukos einantis periodinis leidinys už Lietuvos ribų. „Draugas“, pradėtas leisti savaitraščiu, po kelerių metų tapo dienraščiu. Toks išliko iki šiol.Prieš šimtą metų ,,Draugo” įkūrėjai gal net nenumanė, kad jų įsteigtas laikraštis gyvuos šitiek metų.  Negalvojo ir apie tai, kad bus skaitomas visuose penkiuose … Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks darbų kolekcija eksponuojama JAV Ambasadoje, Vilniuje

2010 rugsėjo 1 @ 08:00 - 2011 kovo 1 @ 17:00
Skaityti daugiau »

JAV menininko JON ERIC RIIS rankomis austų gobelenų ir apsiaustų paroda „PAPUOŠTA TEKSTILĖ“

2010 rugsėjo 3 @ 17:00 - 2010 spalio 23 @ 12:00
Parodą rėmė JAV ambasados Lietuvoje Amerikos centras ir Kėdainių rajono savivaldybė.Atlantoje (Georgia, JAV) gyvenantis ir kuriantis menininkas Jon Eric Riis - visame pasaulyje žinomas tapiserijų meistras - pristato pastarojo dešimtmečio kūrinių kolekciją "Papuošta tekstilė" ("The Embellished Textile"). Menininkas, kurio kūrinius kolekcijoms yra įsigiję garsūs muziejai (Metropoliteno muziejus Niujorke, Kolumbijos, Indianapolio meno muziejai, Amerikos meno ir dizaino muziejus ir kt.), valandų valandas audžia meistriškumo perlais vadinamus kūrinius. Jo naudojamos audimo technologijos pradmenys siekia Senovės Peru, Senosios Egipto karalystės, o vėliau ir… Skaityti daugiau »

Trijų garsių Lietuvos tekstilininkių paroda: Eglė Ganda Bogdanienė – „MITAI IR REALYBĖ“, Jūratė Petruškevičienė – „BŪTUOJU LAIKU“, Gaila Akelienė – „MANO PASISLĖPUSI MUZIKA“

2010 lapkričio 5 @ 17:00 - 2010 gruodžio 31 @ 12:00
JŪRATĖ PETRUŠKEVIČIENĖ „BŪTUOJU LAIKU“Jubiliejinė paroda – tai mano pagarbos ir meilės ženklas senajai lietuvių tekstilei. Geriausi jos pavyzdžiai saugomi muziejų fonduose, o aš norėjau paliesti tuos, išsiblaškiusius pridulkėjusiose palėpėse, numestus, suteptus, paplyšusius, pablukusius ir nelabai kam bereikalingus. Mano darbo tikslas – ne tik  dar kartą prisiliesti prie visiems mums brangaus paveldo, bet ir surinktai senų audinių kolekcijai suteikti naują turinį.Vėjo plaikstoma šeimininko ant durų prikalta (nuo musių!) jo mamos jaunystėje austa lovatiesė – tokia buvo pradžia. Dabar aš jų turiu… Skaityti daugiau »
+ Export Events