Loading Events

Events List Navigation

TRIJŲ FOTOMENININKŲ PARODA: Vėtrė Antanavičiūtė “INDIJA. INDIŠKOS SAKMĖS IR SPALVŲ POJŪTIS”, Donatas Brandišauskas “ELNIŲ ŽMONĖS – SIBIRO OROČĖNAI”, Vytautas Daraškevičius “ŽVILGSNIS Į KINIJĄ”.

2012 sausio 6 @ 17:00 - 2012 vasario 24 @ 12:00
Vėtrė Antanavičiūtė“INDIJA. INDIŠKOS SAKMĖS IR SPALVŲ POJŪTIS”Indija – išraiškinga, spalvinga, įdomi, kontrastinga valstybė, kurioje slypi daug skirtumų ir panašumų, tačiau apie juos iš pirmo žvilgsnio spręsti per anksti.Autorės ekspozicijoje nuotraukos, kurios sukurtos keliaujant po tolimą šalį ne įprastais turistiniais maršrutais, o ten, kur galėjo pamatyti tikrąjį indų gyvenimą. "Tik įveikus pirmąjį šoką - tūkstantinės minios, dulkės ir smarvė, ištisai pypsinčios mašinos, galima išvysti tikrąjį Indijos grožį. Nedaugelis išdrįsta išeiti į gatves, kur galbūt dar niekuomet nėjo nė vienas… Skaityti daugiau »

Konkursinė paroda „AŠTUNTASIS PASAULIO STEBUKLAS“

2012 kovo 2 @ 17:00 - 2012 balandžio 7 @ 17:00
Septyni pasaulio stebuklai – tai garsiausi antikinio pasaulio statiniai, kurių sąrašą sudarė graikų poetas Antipatras iš Sidono II аmžiuje pr. m. e. Vėliau, žmonijai plačiau pažinus pasaulį, sąrašas ne kartą plėstas, įtraukiant ir gamtos stebuklus. Tačiau, ką stebuklu įvardintų kiekvienas iš mūsų, jeigu atsakymo neribotų jokie rėmai? Parodoje eksponuojami kūriniai, kuriuose Lietuvos menininkai vizualiai pateikia tai, kas jų manymu turėtų būti dar vienas pasaulio stebuklas.Pagrindinis parodos tikslas – parodyti auditorijai platų dailės darbų spektrą, kurie būtų atlikti įvairiomis technikomis. Eksponuojami grafikos, tekstilės, keramikos, stiklo, tapybos… Skaityti daugiau »

NETRADICINIS MINI MENAS iš AZIJOS ir EUROPOS

2012 balandžio 13 @ 17:00 - 2012 birželio 15 @ 12:00
NUOSTABŪS ĮVAIRIŲ TECHNIKŲ IR SKIRTINGŲ PLUOŠTŲ KŪRINIAI IŠ DVIEJŲ ŽEMYNŲ.Ši tarptautinė paroda yra svarbi tiek menininkams, kurie labai susidomėjo šia galimybe, tiek lankytojams, kurie turi progą pamatyti kūrinius iš skirtingų šalių ir regionų. Aplinka, gyvenimo filosofija ir kiti veiksniai, įtakojantys menininko darbą, atsispindi kiekviename kūrinyje. Parodoje pristatomi devyniasdešimties menininkų 147 kūriniai iš 22-jų Azijos ir Europos šalių: Šveicarijos ,Olandijos, Italijos, Vokietijos, Portugalijos, Airijos, Norvegijos, Belgijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Vengrijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Lietuvos, Anglijos, Rumunijos, Japonijos, Indonezijos, Korėjos, Malaizijos.Mes norime,… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda „DOVANA TĖVIŠKEI“ Tapyba. Grafika. Tekstilė.

2012 birželio 23 @ 10:00 - 2012 rugpjūčio 31 @ 12:00
Janina Monkutė – Marks (1923 – 2010)„DOVANA TĖVIŠKEI“Janina Monkutė – Marks gimė rugsėjo 21 d. Lietuvoje, Radviliškio mieste, iš gyvenimo pasitraukė – lapkričio 13 d., Čikagoje. Būsima menininkė mokėsi Pagėgių pradžios ir vidurinėje mokykloje, nuo 1939 iki 1941m. – Kėdainių gimnazijoje. 1941 m. įstojo į Kauno Valstybinio Teatro Dramos studiją, baigė Kauno Penktąją Gimnaziją. 1944 m. rudenį pasitraukė į Vokietiją. 1945-1947 m. studijavo archeologiją, meno istoriją ir italų kalbą Innsbruck’o Universitete Austrijoje. 1947-1950 m. mokėsi Freiburgo Menų ir Amatų mokykloje… Skaityti daugiau »

Penktoji Lietuvos tekstilės meno bienalė „AŠ MANO MAN“

2012 rugsėjo 7 @ 17:00 - 2012 spalio 20 @ 12:00
Vilniaus galerijoje "Arka" surengta penktoji tekstilės bienalė "Aš mano man" skirta menininko egzistencijos išskirtinumo problematikai. Džiaugiamės, jog Kėdainių meno mylėtojai turės galimybę ekspoziciją pamatyti savo mieste. Parodoje dalyvaujantys tekstilininkai gilinasi į individualumo ir individualizmo sąsajas, unikalumo ir banalybės skirtį, atskleidžia savo patirtis, gvildendami ribinių situacijų, praeities ir dabarties, estetinių pažiūrų reikšmę asmeninėje kūryboje. Jie bando atsakyti į klausimą - kas yra individualybė: tuščias popieriaus lapas, kuriame ženklus įspaudžia stipriausi išgyvenimai ir emocijos, padarydami, anot Johno Locke'o, žmogų veidrodiniu aplinkos atspindžiu,… Skaityti daugiau »

ATVIRŲ DURŲ DIENA – Janinos Monkutės-Marks gimtadienis

2012 rugsėjo 21 @ 10:00 - 18:00
Skaityti daugiau »

NAUJA JANINOS MONKUTĖS-MARKS KŪRYBOS PARODA

2012 rugsėjo 21 @ 10:00 - 2012 gruodžio 5 @ 12:00
Parodoje eksponuoti menininkės gobelenai, siuvinėjimai, tapyba, keramika ir dalis jos sukauptos kolekcijos, kurią sudaro kaukės, kostiumo detalės, indėnų gobelenai, skulptūrėlės. Taip pat eksponuotos paruoštos audimui Janinos Monkutės-Marks audimo staklės.Kvietėme muziejaus lankytojus pamėginti austi gobeleną pagal Janinos Monkutės-Marks eskizą. Skaityti daugiau »

Trijų tekstilininkių paroda: Lina Jonikė „JAI PATINKA POMIDORAI“, Jūratė Kazakevičiūtė „ARCHETIPINIAI SMEIGTUKŲ DŪRIAI“, Liucija J. Kryževičienė – Hutcheon „DIENORAŠČIO PUSLAPIAI – MIESTAS“

2012 spalio 26 @ 17:00 - 2012 gruodžio 8 @ 12:00
Lina Jonikė„JAI PATINKA POMIDORAI“Dar 2007 metais pradėjau domėtis istorijomis, patirtimis ir "mitais", susijusiais su pomidorais. Šis vaisius yra neatsiejamas nuo lietuviško gyvenimo būdo, šeimos mitybos, buities, beišnykstančios smulkiosios daržininkystės (persikeliančios į daugiabučių balkonus) tradicijų, sveikos - nesveikos mitybos klausimų. Todėl yra itin įdomi analizuoti meninėmis priemonėmis. Pomidoras mano darbe yra pretekstas pokalbiui skleistis, o per tą pokalbį pažinti šalia esantį. Keletas pavyzdžių mano tyrimo ir įkvėpimo pagrindui:1. Kartą mano draugė pasakė, kad jai labai patinka pomidorai ir… Skaityti daugiau »

Naujos knygos vaikams „JORĖ IR ŠIAUŠIUKŲ KARALIJA“ pristatymas

2012 lapkričio 17 @ 12:00 - 15:00
Visus mažus ir didelius kvietėme atvykti į naujos knygos vaikams „Jorė ir šiaušiukų karalija“ pristatymą. Pristatyme dalyvavo knygos autorė Lina Krukauskienė, iliustratorė Gierdė Seniūnienė bei leidyklos Nijanga direktorė ir redaktorė. Knygos ištraukas skaitė aktorius, o publikos ausį džiugino jaunasis smuikininkas. Skaityti daugiau »

Muziejaus narių ataskaitinis susirinkimas ir Kaukių Karnavalas

2012 gruodžio 1 @ 17:00 - 20:00
Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko kasmetinis muziejaus narių ataskaitinis susirinkimas ir kaukių karnavalas. Pristatėme muziejaus veiklos ataskaitas už metus ir ateities planus. Vyko koncertas, meninės dirbtuvėlės ir žaidimai. Renginį vedė dainininkas Kęstutis Valionis. Skaityti daugiau »

Kalėdinės – Naujametinės atvirutės konkursas

2012 gruodžio 14 @ 17:00 - 2013 vasario 2 @ 12:00
Po trijų metų pertraukos, ir vėl organizavome Kalėdinės – Naujametinės atvirutės konkursą. Buvo kviečiami dalyvauti visų Kėdainių rajono mokyklų ir gimnazijų moksleiviai, bei studentai. Geriausių atviručių autoriai buvo apdovanoti per tarptautinės Kalėdinės parodos "Angelai" atidarymą gruodžio 14 dieną. Pačios gražiausios atvirutės atspausdintos ir išsiųstos muziejaus draugams, nariams ir rėmėjams gyvenantiems Lietuvoje ir užsienyje.Visos konkurse dalyvavusios atvirutės buvo eksponuojamos Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje iki vasario 2 dienos. Skaityti daugiau »

Tarptautinė Kalėdinė paroda „ANGELAI“

2012 gruodžio 14 @ 17:00 - 2013 vasario 2 @ 12:00
Šiai parodai atrinkti 87 nuostabūs įvairių technikų ir skirtingų stilių kūriniai. Parodoje dalyvauja 52 menininkai iš 12 šalių: Anglijos, Estijos, Italijos, Japonijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Šveicarijos.Didysis rėmėjas: UAB "INDEEL"Kalėdos – nuostabus metas, apgaubtas paslaptingos nuotaikos, nuoširdžios meilės, geranoriško dėmesio artimiems žmonėms, padėkos žodžių ir šilto šeimyninio jausmo. Sakoma, kad Kalėdų naktį apsilanko balti gražūs angelai, kurie apsaugo mus kiekvieną dieną. Tai bekūnės, nemirtingos dvasinės būtybės, kurios gali įgauti žmogišką pavidalą, ateiti į žmonių pasaulį ir jame… Skaityti daugiau »
+ Export Events