Loading Events

Events List Navigation

Penkių jaunų tekstilininkų paroda „MANIPULIACIJOS“

2013 vasario 8 @ 17:00 - 2013 kovo 30 @ 12:00
Paroda atidaroma 2013 m. vasario 8 d., penktadienį, 17.00 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.Parodos autoriai: Renata Vinckevičiūtė Monika Kreivė Mantas Televičius Greta GritėnaitėAleksandra GlušinaitėManipuliacija – tai slaptas psichologinis poveikis kitam žmogui.  Iš tikrųjų manipuliacija yra visur, kur nėra logikos, ir tai yra tiek įprastas bendravimo būdas, kad dažniausiai jo net nepastebime. Mus supa daiktai ir žmonės. Namai, medžiai, baldai, konservų dėžutės, kaimynai, draugai, giminės, artimieji - visi jie manipuliuoja  mumis. Jie įtakoja mūsų mintis, mūsų požiūrius  ir  veiksmus.Kaip žinoma, manipuliatorius visada… Skaityti daugiau »

Trys parodos: Modestas Malinauskas „KODAS-MM“. Tapyba. Antanas Adomaitis „SUAKMENĖJIMAI“. Tapyba ir skulptūra. Julius Urbanavičius „SPALVOTAS GYVENIMAS“. Tapyba ir skulptūra.

2013 balandžio 5 @ 17:00 - 2013 gegužės 25 @ 12:00
Parodos atidaromos 2013 m. balandžio 5 d., penktadienį, 17.00 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.     S          U          A        K        M        E        N       Ė       Ė        J       I       M      A      I  .... AKMENĖ - nei gimęs, nei miręs, bet iš šio parašymo matos, kad šioje vietoje esąs.MENĖĖJIMAI - turiu ir kūną savo, turiu ant ko ir dėl ko būti ir daugiau kaip pusę amžiaus žemaitiškoi ramybėj pamąstyti apie savo meniškąją būtį.ĖJIMAI - neregėtas kuriančios dvasios keliones… Skaityti daugiau »

DOVANOTŲ DARBŲ paroda

2013 gegužės 31 @ 17:00 - 2013 liepos 13 @ 12:00
Eksponuoti nuostabūs įvairių technikų ir skirtingų pluoštų 70 autorių kūriniai iš 14 šalių: Šveicarijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Portugalijos, Norvegijos, Belgijos, Prancūzijos, Latvijos, Lietuvos, Anglijos, Japonijos, JAV, Indonezijos.Muziejaus misija – tai kultūrinis ir edukacinis įsipareigojimas: dalintis su žmonėmis meno gyvenimu, pristatyti kūrybos dinamiką ir įvairovę, dalyvauti šalies ir Kėdainių kultūriniame gyvenime, rengiant parodas, simpoziumus, organizuojant paskaitas, literatūros vakarus, muzikinius koncertus, vykdant edukacinius ir filantropijos projektus.Šį kartą Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje su Jumis, brangūs lankytojai, dalinamės per dvylika metų sukauptu meniniu paveldu. Ekspozicijoje… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda „DOVANA TĖVIŠKEI“ Tapyba. Grafika. Tekstilė.

2013 liepos 19 @ 08:00 - 2013 rugpjūčio 31 @ 17:00
Janina Monkutė – Marks (1923 – 2010)„DOVANA TĖVIŠKEI“Janina Monkutė – Marks gimė rugsėjo 21 d. Lietuvoje, Radviliškio mieste, iš gyvenimo pasitraukė - lapkričio 13 d., Čikagoje. Būsima menininkė mokėsi Pagėgių pradžios ir vidurinėje mokykloje, nuo 1939 iki 1941m. – Kėdainių gimnazijoje. 1941 m. įstojo į Kauno Valstybinio Teatro Dramos studiją, baigė Kauno Penktąją Gimnaziją. 1944 m. rudenį pasitraukė į Vokietiją. 1945-1947 m. studijavo archeologiją, meno istoriją ir italų kalbą Innsbruck'o Universitete Austrijoje. 1947-1950 m. mokėsi Freiburgo Menų ir Amatų mokykloje… Skaityti daugiau »

Kino studijos „MĖGĖJAS“ popietė

2013 rugpjūčio 10 @ 15:00 - 17:00
Kėdainių rajono savivaldybė rugpjūtį šventė 641-ąjį miesto gimtadienį. Miesto šventės metu vyko Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ popietė muziejuje. Buvo pristatyti trys istoriniai filmai ir vyko diskusijos. Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks paroda „DOVANA TĖVIŠKEI“ Lietuvos Respublikos Seime

2013 rugpjūčio 20 @ 14:00 - 2013 rugsėjo 2 @ 10:00
Po dešimties metų antrą kartą Lietuvos Respublikos Seime atidaryta paroda, skirta Janinos Monkutės-Marks devyniasdešimtmečiui paminėti. Suorganizuoti parodą pasiūlė ir ją globojo  Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, taip pat rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.  Renginį pradėjome Kėdainių muzikos mokyklos kanklininkių koncertu.Parodą atidarė ir sveikino LR Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.Muziejaus direktorė Dalia padėkojo pirmininkui ir įteikė Janinos Monkutės-Marks grafikos darbą bei gėles.Taip pat mus sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Baltraitienė ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Romas Gailiūnas. Skaityti daugiau »

Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija

2013 rugsėjo 6 @ 17:00 - 2013 spalio 12 @ 17:00
Paroda atidaroma 2013 m. rugsėjo 6 d., penktadienį, 17.00 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.Parodos autoriai: Juris Bergins (Latvija), Eugenijus Čibinskas (Lietuva), Ilze Emse-Grinberga (Latvija), Yu-ying Huang (Taivanas), Jurgita Jasinskaitė (Lietuva), Juozas Lebednykas (Lietuva), Lluis Soler Llambrich (Katalonija, Ispanija), Kęstutis Musteikis (Lietuva), Frederick L. Olsen (JAV), Paulien Ploeger (Olandija), Egidijus Radvenskas (Lietuva), Aldona Skudraitė (Lietuva), Sergey Sorinsky (Rusija), Annika Teder (Estija), Billie Jean Theide (JAV), Rimas VisGirda (JAV), Valdas Pukevičius (Lietuva).Rėmėjas: Meno dirbinių salonas "Stiklių namas"Panevėžio dailės galerijoje saugoma per 600 šamotinės… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks 90-tasis GIMTADIENIS

2013 rugsėjo 21 @ 15:00 - 18:00
Rugsėjo 21 dieną  buvo minimos 90-tosios Janinos Monkutės-Marks gimimo metinės. Muziejaus direktorė Dalia pristatė renginio programą, styginių instrumentų ansamblis atliko Janinos mėgstamus klasikinius kūrinius. Daug įdomių Janinos gyvenimo momentų užfiksuota fotografijose. Salė buvo papuošta paukšteliais – menininkės mėgstamu ir dažnai naudojamu kūryboje simboliu. Renginyje sulaukėme daug muziejaus narių ir svečių.Sveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.Prisiminimais apie Janiną ir jos kūrybą dalinosi Liucija Kryževičienė – Hutcheon,  Kėdainių krašto garbės pilietis Vitolis Laumakys ir kiti muziejaus nariai.Vėliau kiekvienas galėjo pasidaryti grafikos atspaudą… Skaityti daugiau »

Zino Kazėno-Zikos edukacinė fotografijų paroda „LAUKINIAI VAKARAI“

2013 spalio 4 @ 17:00 - 2013 lapkričio 10 @ 17:00
Kaubojiška Zino Kazėno paroda „Laukiniai Vakarai“ yra edukacinės programos „Amerikietiškos kultūros atspindžiai Janinos Monkutės-Marks muziejuje“, finansuojamos Amerikos Ambasados Lietuvoje, dalis. Visi lankytojai buvo kviečiami ateiti pasipuošę kaubojiškai. Atidarymo metu vyko konkursas ir gražiausiai apsirengusi kaubojiškai pripažinta muziejaus kuratorė Asta. Buvo laimėta daug prizų viktorinoje, kurios klausimai buvo susiję su Amerika ir kaubojais. Žmonės labai susidomėję apžiūrinėjo ekspoziciją ir klausėsi autoriaus šmaikščių istorijų. Parodoje eksponuojamos fotografijos, kaubojiški aksesuarai ir paties autoriaus tapyti portretai.Zinas Kazėnas dar šeštame dešimtmetyje gavo fotografo diplomą. Tai,… Skaityti daugiau »

Paroda „Antanas Tamošaitis ir jo aplinka“

2013 spalio 17 @ 08:00 - 2014 sausio 25 @ 17:00
Anastazijos ir Antano Tamošaičių  galerija „Židinys“ minėjo įkūrimo dešimtmetį. Buvo surengta paroda „Antanas Tamošaitis ir jo aplinka“, kurią sudarė paties autoriaus, jo žmonos Anastazijos ir mokinių, tarp kurių buvo ir Janina, kūriniai. Parodai iš muziejaus fondų pateikėme du meno kūrinius.   Skaityti daugiau »

Reginos V. Palaitytės Benson (JAV) edukacinė tekstilės paroda „IŠ ŽEMĖS IR JŪROS“

2013 spalio 18 @ 17:00 - 2013 gruodžio 7 @ 12:00
Ši paroda yra edukacinės programos "Amerikietiškos kultūros atspindžiai Janinos Monkutės-Marks muziejuje" dalis.Rėmėjas: U.S. Embassy Vilnius, LithuaniaRegina V. Palaityte Benson yra menininkė, daugiausia dirbanti su tekstile ir kurianti sienų drapiruotes, skulptūras, instaliacijas ir meno kūrinius, kuriems pasitelkia dygsniavimo metodą ir savo pačios sukurtus paviršiui naudojamus audinius. Pagrindiniai menininkės įkvėpimo šaltiniai yra jos natūrali aplinka; Regina savo darbus kuria būdama gamtoje visais metų laikais įvairiomis oro sąlygomis. Ji naudoja savo sukurtą specialų audinį kaip aliuziją į savo siužetų aspektus, kviesdama žiūrovą pasidalinti… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks muziejaus veiklos pristatymas JAV

2013 lapkričio 1 @ 17:30 - 20:00
Lapkričio pradžioje muziejaus direktorė Dalia vyko į Čikagą pristatyti kultūrinės ataskaitos muziejaus nariams, rėmėjams ir mecenatams, gyventiems Amerikoje. Šis renginys buvo surengtas ir norint paminėti Janinos Monkutės-Marks 90-tąsias gimimo metines. Skaityti daugiau »

Jaunojo menininko Andriaus Paulavičiaus pirmoji tapybos ir piešinių paroda „IEŠKOJIMAI“

2013 lapkričio 15 @ 17:00 - 2013 lapkričio 28 @ 12:00
Lapričio 15 d. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje Kėdainiuose atidaryta išskirtinė menininko Andriaus Paulavičiaus paroda. Tai pirmoji jo ekspozicija, tačiau dailininkas pasakoja kuriantis nuo mažens: „Tapau palyginus neseniai, tačiau piešiu dar nuo darželio laikų“.„Ieškojimai“ – taip simboliškai pavadinta pirmoji menininko paroda. Gimęs ir augęs Kėdainiuose, ilgą laiką gyvenęs užsienyje, A.Paulavičius sako, kad vienu metu lyg ir buvo apleidęs kūrybą, tačiau draugui nupirkus akvareles, tarsi atgimė iš naujo. Daugiau nei 1000 meno kūrinių sukūręs A.Paulavičius pasakoja: „Neturiu vieno stiliaus, tapau viską, kas šauna… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks grafikos paroda Radviliškyje

2013 lapkričio 21 @ 16:00 - 2013 gruodžio 18 @ 17:00
Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo Janinos Monkutės-Marks grafikos darbų parodą, skirtą menininkės 90-dešimtmečiui. Janinos gimtajame mieste – Radviliškyje buvo eksponuojama jos grafika. Skaityti daugiau »

Metinis Muziejaus narių ir rėmėjų susirinkimas

2013 lapkričio 29 @ 17:00 - 19:00
Muziejaus nariams tradiciškai surengtas metinis susirinkimas, kurio metu pristatyta 2013 metų kultūrinė ir financinė ataskaitos. Skaityti daugiau »

Tarptautinė Kalėdinė paroda „JUODA ŠVIESA 2 – EKSPERIMENTAI“

2013 gruodžio 13 @ 15:00 - 2014 vasario 15 @ 10:00
„JUODA ŠVIESA“ – jau kelerius metus įvairiuose Europos miestuose pristatoma šiuolaikinio meno paroda.2005 – ųjų metų vasarą grupė Lietuvos tekstilės menininkių (Laima Oržekauskienė, Inga Likšaitė, Almyra Bartkevičiūtė - Weigel, Jolanta Šmidtienė) buvo pakviestos dalyvauti tarptautinėje parodoje „Reklamos menas Juodoje šviesoje“ Berlyne, kur požeminėje stotyje juodoje šviesoje buvo eksponuojami įvairių šalių menininkų darbai. Lietuvių kūriniai minėtos parodos kontekste išsiskyrė ne tik technologine įvairove, savitumu ir profesionalumu, bet ir konceptualiu angažuotumu. Vokiečių kuratoriai pritarė ir mūsiškių menininkių iniciatyvoms juodos šviesos teikiamų efektų… Skaityti daugiau »

Gyvenimo būdo knygos pristatymas

2013 gruodžio 18 @ 17:00 - 19:00
Vyko Jurgitos Vilčinskienės ir Irmos Vilčinskienės gyvenimo būdo knygos „Pati geriausia knyga" pristatymas, kurio metu skambėjo ir Arvydo Vilčinsko dainos.  Renginio metu buvo galima įsigyti pristatomą knygą. Skaityti daugiau »
+ Export Events