Loading Events

Events List Navigation

Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“ Grafikos paroda „PASLAPTYS“

sausio 11 @ 17:00 - kovo 7 @ 17:00
Parodos vieta: Kėdainių kultūros centras, J. Basanavičiaus g. 24Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“Grafikos paroda „PASLAPTYS“ Apibūdinant žodžio „paslaptis“ terminą – vienas iš apibrėžimų kalba, kad tai nesuprantamas, neištirtas dalykas. Ir iš tiesų vario graviūra, ofortas, sausoji adata, akvatinta, minkštasis lakas, mecotinta, litografija, šilkografija, reljefinė spauda, išilginio medžio raižinys, skersinio medžio raižinys ar linoraižinys tikrai nestebina ir yra visiškai natūraliai suprantami terminai grafikos specialybės menininkams. Tačiau daugumai su šiomis technikomis nesusidūrusių… Skaityti daugiau »

Tarptautinė keliaujanti tekstilės meno paroda „AZIJA-EUROPA III“

sausio 12 @ 17:00 - kovo 10 @ 12:00
„Azija-Europa“ – tai tekstilės meno parodos, kurioms 2009 m. pradžią davė Erny Piret. Ji taip pat buvo 2 pirmųjų parodų organizatorė ir kuratorė. Tuo pačiu metu tai buvo proga jai padėkoti japonų menininkei Kakuko Ishii už ilgą draugystę.Dėl savo amžiaus Erny Piret teko atsisakyti šių parodų organizavimo. Aš sutikau perimti ir pratęsti jos darbą kaip organizatorė bei kuratorė, kad išsaugočiau šią gražią ir sėkmingą tradiciją bei suteikčiau Azijos ir Europos menininkams galimybę dalyvauti šioje prestižinėje parodoje.Man tai didelė atsakomybė, kuri… Skaityti daugiau »

Janinos Monkutės-Marks kūrinių paroda Evanstono meno centre (JAV)

vasario 15 @ 09:00 - vasario 25 @ 16:00
GOBELENŲ RINKINYS IŠ MARKS ŠEIMOS KOLEKCIJOSPARODOS UŽDARYMAS vasario 25 d., sekmadienį, 13-16 val.Janina Monkutė-Marks gimė 1923 m. Rugsėjo 21 d., Radviliškyje, Lietuvoje ir mirė 2010 m. Lapkričio 13 d. 1950 m. emigravo į JAV ir aktyviai dirbo Čikagoje kaip menininkė, savo meno kūriniuose vystė naujoviškus tekstilės audimo metodus. Gyvendama Čikagoje Janina mokėsi pas Don Baum, Claude Bentley, Harry Bouros, Haroldą Haydoną ir Viktorą Petravičių. Ji buvo glaudžiai susijusi su Haid parko meno centru ir B.I.G. meno centru Sanibel saloje, Floridoje. 1974 m. Janina buvo… Skaityti daugiau »
+ Export Events